Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Uzun Süre Dayanacak Makyaj İçin Öneriler
Uzun Süre Dayanacak Makyaj İçin Öneriler

Uzun Süre Dayanacak Makyaj İçin Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Uzun Süre Dayanacak Makyaj İçin Öneriler Nelerdir? Uzun Süre Dayanacak Makyaj İçin Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uzun Süre Dayanacak Makyaj İçin Öneriler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Hepimiz makyajımızın gün boyu dayanmasını isteriz. Bunun için en kaliteli marka ürünleri alır, sürekli tazeleriz. Peki, terleyince bile akmayan makyaj için ne yapmalıyız?


Baz
Uzun süre dayanacak bir makyaj için ilk yapmanız gereken şey iyi bir baz uygulamasıdır. Genellikle krem formunda satılan bazlar yüze ve göz kapaklarına uygulandıklarında fondöten ve farınız için iyi bir baz olur. Cildinizin pürüzsüzleşmesini sağlar ve makyaj ürünlerinin cilde eşit uygulanmasına yardımcı olur.

Kırışıksız
Kırışıklığa neden olmayan ürünleri tercih edin. Özellikle far ve kapatıcılar göz altlarındaki ve göz kapaklarındaki kırışıklıkların belirginleşmesine neden olabilirler. Kırışıklık önleyici makyaj malzemeleri bu görüntüyü azaltacaklardır.

Pudra
Makyajınızı pudra ile sabitlemek önemlidir. Fondöten ve kapatıcınızı sürdükten sonra pudranızı küçük vuruşlarla uygulayın. Sonra biraz bekleyin ve birkaç dakika sonra pudranızı sürerek dağıtın.

Sabitleyici
İyi bir sabitleyici sprey makyajınızın bütün gün dayanmasını sağlar. Makyajı uygulamadan önce ve sonra spreyi sıkarsanız makyajınız ekstra dayanıklı olur.

Yağ almak
Makyajınızın bütün gün dayanmasını sağlayacak bir diğer öneri, gün içinde biriken, cildinizdeki fazla yağları bunun için özel olan kağıtlarla almaktır. Eğer bu kağıtlardan bulamıyorsanız kağıt mendil de işinizi görecektir.

Pudralamaya devam
Eğer gün içinde cildinizin yağlandığını hissederseniz pudrayla makyajınızı tazeleyin. Bunun için yanınızda daima bir pudra bulundurmanız yeterli.

Cilt bakımı
Uzun süre dayanıklı bir makyaj için yapmanız gereken bir diğer şey de cilt bakımıdır. Makyaj en güzel, yeni temizlenmiş ve pürüzsüz cilde uygulanır. Cilt bakımınızı aksatmayın ve ihtiyacınız oldukça cildinizi nemlendirin.


Cilt bakımınızı asla ihmal etmeyin! Cildiniz ne kadar güzelse, siz de o kadar güzel görüneceksiniz demektir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mavi Gözler İçin Eyeliner Önerileri

Mavi Gözler İçin Eyeliner Önerileri Nelerdir? Mavi Gözler İçin Eyeliner Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mavi Gözler İçin Eyeliner Önerileri ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat