Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Uzak Durmanız Gereken Cilt Bakım Ürünü İçerikleri
Uzak Durmanız Gereken Cilt Bakım Ürünü İçerikleri​

Uzak Durmanız Gereken Cilt Bakım Ürünü İçerikleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Uzak Durmanız Gereken Cilt Bakım Ürünü İçerikleri​ Nelerdir? Uzak Durmanız Gereken Cilt Bakım Ürünü İçerikleri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uzak Durmanız Gereken Cilt Bakım Ürünü İçerikleri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​Biz kadınlar güzel görünmek ve yaşlanmanın izlerinden kurtulmak için elimizden geleni yaparız. Bunun için pek çok güzellik kremine ve malzemesine başvururuz. Ama bazı içerikler var ki asla cildimizle temas etmemeli.

Yüz ovalama aldatmacası
Yüzünüzü ovalayarak temizlediğiniz scrubların ve peelinglerin amacı cildinizi derinlemesine temizlemektir. Ciltteki ölü derilerden kurtulmak için bu sert malzemeyi kullanırız. Fakat pek çok scrub içinde sivri parçacıklar bulundurmaktadır. Mesela kayısı ve ceviz çekirdekleri gibi. Bunlar cildimizi temizlemek yerine, derimizin üzerinde küçük kesikler oluştururlar. Bu kesikler gözle görünmeseler de cildimize bakterilerin nüfuz etmelerine neden olurlar. Bunun sonucunda da cildimizde kızarıklıklar, iltihaplanma ve lekeler oluşabilir. Yetişkin aknesinden muzdarip ya da hassas cilde sahip pek çok insan bu cilt malzemesinin kurbanlarıdırlar.

Yaşlandıran malzemeler
Pek çok yüz peelingi, duş jeli, losyonlar ve kremler emülsiyonlaştırıcı içerirler. Bunlar sabun bazlı maddelerdir, yağları ve su bazlı malzemeleri bir araya getirerek sizin ürünü sürekli sallamaya gerek duymamanızı sağlarlar. Nemlendirici yağ ve su, cilt tarafından emildikten ve buharlaştıktan sonra geriye emülsiyonlaştırıcılar kalır ve bu da cildinize ve göz çevrenize zarar veren sabunlu bir tabaka kalmasına neden olursonuçta cildiniz kururKuru cilt ise hızlı yaşlanır. İçinde emülsiyonlaştırıcı bulunan maddeler; emülgatör mum, polisorbat, stearat ve setearildir.

Kanser endişeleri
Parabenürünün ömrünü uzatmak için kullanılan bir içeriktir ve sağlığınız için tehlikelidirHormonal sisteminize zarar verebilirler ve meme kanserine neden olabilir.

Bunun dışında cilt ürününüzde olmaması gereken bazı kanser yapıcı maddeler aşağıda listelenmiştir;

  • Polietilen
  • Polietilen glikol ya da PEG
  • Polioksietilen
  • İçinde oksinol (oxynol) içeren maddeler
  • ”eth” ile biten kelimeler mesela; ceteareth


Sağlıklı güzellik
Pek çok cilt bakım ürününde bulunan tehlikeli maddeler nedeniyle ”sağlıklı güzellik’’ son derece büyük önem içermektedir. Bu nedenlealacağınız ürünlerin etiketlerine dikkat etmelisiniz.

Mümkün olduğunca organik ve bitkisel bazlı ürünleri kullanmanızı öneririz.


Güzellik uğruna sağlığınızı riske atmayın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kilo Verdikten Sonra Sarkan Cildinizi Yeniden Sıkılaştırmanın Yolları

Kilo Verdikten Sonra Sarkan Cildinizi Yeniden Sıkılaştırmanın Yolları Nelerdir? Kilo Verdikten Sonra Sarkan Cildinizi Yeniden Sıkılaştırmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo...

Kapat