Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Uyku Bozuklukları / Uykuya Hazırlayan Rahatlatıcı Gıdalar
Uykuya Hazırlayan Rahatlatıcı Gıdalar

Uykuya Hazırlayan Rahatlatıcı Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Uykuya Hazırlayan Rahatlatıcı Gıdalar Nelerdir? Uykuya Hazırlayan Rahatlatıcı Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uykuya Hazırlayan Rahatlatıcı Gıdalar ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Mevsim geçişleri, hastalıklar, hayatın genel stresi gibi etkenlerden dolayı kendimizi zaman zaman çok yorgun ve bitkin hissederiz. Gelin zinde kalmanın püf noktalarını öğrenin ve mutlu yaşayın:

  • Ilık süt: İçeriğindeki triptofan sayesinde beyninizi yatıştırarak daha sağlıklı bir uykuya dalmanıza yardımcı olur.
  • Yulaf Unu: İçeriğindeki melatonin yani biyolojik saati dengeleyen hormon bulunan yulaf unu sayesinde rahat, sağlıklı uykular uyursunuz.
  • Keten Tohumu: Süt veya yoğurt içine katabileceğiniz 2 kaşık keten tohumu, Omega-3 yağ asitleri açısından zengin olduğu için moralinizin yükselmesine katkıda bulunur, yoğurt da gevşeme etkisi yaratır ve huzurla uyursunuz.
  • Badem: Hem tripofan, hem de içerdiği kalsiyum sayesinde kaslarınızın rahatlamasına yarar.
  • Kepek Ekmeği: Bal kattığınız çayınızla birlikte yiyeceğiniz bir ince dilim kepek ekmeği, tripofan ile beyne “uyku vakti” nin geldiğini iletir.
  • Muz: Seratonin ve melatonin dışında da magnezyum içeren muz, kaslarınızı gevşetip sizi rahatlatır.
  • Papatya Çayı: Uyku bozuklukları tedavisinde kullanılan papatya çayı, aynı zamanda kaygıyı azaltır ve genel bir rahatlama sağlar.

 

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı Bir Şekilde Dinlenebilmeniz İçin Ne Kadar Uyumalısınız?

Sağlıklı Bir Şekilde Dinlenebilmeniz İçin Ne Kadar Uyumalısınız? Sağlıklı Bir Şekilde Dinlenebilmek İçin Uyuma Süresi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı Bir...

Kapat