Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Uykusuzluk Sorunlarına Kivi Derman Olacak
Uykusuzluk Sorunlarına Kivi Derman Olacak ​

Uykusuzluk Sorunlarına Kivi Derman Olacak

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kivi Yemek Uyksuzluk Sorununu Çözer Mi? Kivi Tüketimi İle Uykusuzluk Sorununa Çözüm hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uykusuzluk Sorunlarına Kivi Derman Olacak yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​C vitamini deposu olarak tanınan kivinin faydaları arasından biri daha ortaya çıktı. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmada kivinin uykusuzluk sorununa karşı etkili bir meyve olduğu kaydedildi.

Yapılan çalışmanın katılımcılarına 4 hafta boyunca yatağa yatmadan önce 2 kivi tüketmeleri söylendi. Uykusuzluk çeken katılımcıların bu süre boyunca 6-7 saat uyuyabildiği kaydedildi.

Bunun nedenini araştıran bilimadamları şu ilginç sonuca ulaştılar:

Uyku sorunu yaşayan kişilerde oksidatif stres seviyesi oldukça yüksektir. Bu sebeple kivi gibi antioksidan seviyesi yüksek meyveler uykusuzluk sorununa karşı etkilidir. Ayrıca eksikliğinde uykusuzluk görülen folat da kivide bol miktarda bulunur.

Siz de uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız akşamları 1-2 adet kivi yemenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar

Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar​ Hangileridir? Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat