Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Uyku Bozuklukları / Uykusuzluğu Giderme Formülleri
Uykusuzluğu Giderme Formülleri

Uykusuzluğu Giderme Formülleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Uykusuzluğu Giderme Formülleri Nelerdir? Uykusuzluğu Giderme Formülleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uykusuzluğu Giderme Formülleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Uykusuzluğu giderme için bir çok ilaca başvurmaktayız. Oysa uyku problemi kendimizden kaynaklanıyor. Bazen yediğimiz bazen ise içtiğimiz şeyler dahi uyku düzenimizi bozarak uykusuzluk sorunu haline gelebiliyor. İşte sizler için hazırladığımız uykusuzluğu giderme formülleri:

  • Hindi eti tüketmelisiniz.

 

  • Demir eksikliği de uyku düzenine etki etmektedir. Bu yüzden demir içerikli yiyecekler tüketmeniz de faydalı olacaktır.

 

  • Ilık süt tüketimi uykudan önce alındığı vakit bireyi rahatlatmakta ve uyku düzenine katkı sağlamaktadır.

 

  • Badem ve fındık uygun miktarda tükettiğinizde içeriğindeki magnezyumdan dolayı kas gevşetici, triptofandan dolayı sakinleştirici etkisi bulunmakta ve uykusuzluğu giderme formülleri arasında oldukça etkisi yaygın olmaktadır. ​

 

  • Sigara tüketen bireylerin de uykusuzluk problemi olmakta ve uyanmak isteği zor bir hal almaktadır.Bu açıdan sigarayı azaltmanız ve kullanmamaya yönelmeniz gerekmektedir.

 

  • Kafeinli içeceklerden vazgeçmek uykusuzluğa çözüm olacaktır. Kafeinli içecekler geç saatte tüketildiğinde hem çarpıntı yapmakta hemde uykusuzluğa yol açmaktadır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kulak Kürdanı Ne Kadar Sağlıklı?

Kulak Kürdanı Ne Kadar Sağlıklı? Kulak Kürdanının Zararları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kulak Kürdanı Ne Kadar Sağlıklı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat