Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Uykunuzu Daha Kaliteli Hale Getirecek İçecek Ve Yiyecekler
Uykunuzu Daha Kaliteli Hale Getirecek İçecek Ve Yiyecekler

Uykunuzu Daha Kaliteli Hale Getirecek İçecek Ve Yiyecekler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Uykunuzu Daha Kaliteli Hale Getirecek İçecek Ve Yiyecekler Hangileridir? Uykunuzu Daha Kaliteli Hale Getirecek İçecek Ve Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Uykunuzu Daha Kaliteli Hale Getirecek İçecek Ve Yiyecekler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​

Daha dinlendirici bir uyku için bunlara dikkat edin.


Nişastalı yiyecekler

Akşam yemeklerinizde nişastalı yiyecekler yemeniz uyumanıza yardımcı olacaktır. Patates, makarna ya da pirinç bu durum için iyi bir tercihtir ama kilo almamak için porsiyonlarınızı limitlemeyi unutmayın.

Süt
Sütün içinde bulunan şeker beyninizin serotonin salgılamasına ve huzurla uyumanıza yardımcı olur.

Bitki çayı
Yatmadan önce bitki çayı içmek uyumanıza yardımcı olacaktır.

Bal
Bal, halk arasında yatıştırıcı özelliğiyle bilinen bir besindir. Bitki çaylarınıza bir kaşık bal ekleyebilir ve huzurla uyuyabilirsiniz.

Uyarıcılara hayır deyin
Gece geç saatlerde uyarıcı özellikteki içecek ve yiyeceklerden uzak durun. Kahve, çikolata, çay ve kola kaçınmanız gereken içeceklerdir. Uyku düzeninizi bozmamak için gün içinde bunları fazla tüketmemeye özen gösterin.

Geç saatte yemek yemeyin
Ağır, yağlı, baharatlı yemekleri geç saatlerde tüketmek horlamanıza bile neden olur. Sindirim sisteminiz bu yiyecekleri sindirmek için ekstra çalışacağı için uyumanız da zorlaşacaktır. Akşam yemeklerinizi daha hafif tutun ve küçük porsiyonlar halinde tüketmeye özen gösterin.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Moralinizi Düzeltecek Ve Endişelerinizi Azaltacak Yiyecekler

Moralinizi Düzeltecek Ve Endişelerinizi Azaltacak Yiyecekler Hangileridir? Moralinizi Düzeltecek Ve Endişelerinizi Azaltacak Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Moralinizi Düzeltecek Ve Endişelerinizi Azaltacak Yiyecekler yazısını...

Kapat