Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler
Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler

Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler Nelerdir? Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Üst Vücudunuzu Sıkılaştıracak Mükemmel Egzersizler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Eğer üst vücut bölgenizi sıkılaştırmak için egzersizler arıyorsanız işte buldunuz!

Dayanarak yapılan şınav
Klasik şınavdan çok daha kolay olan bu hareket, çok iyi bir egzersiz şeklidir. Dört ayak üstüne gelin, dizleriniz kalçalarınızın aşağısında olsun, sırtınız da dümdüz olsun. Bunu yaparken egzersiz topu ya da küçük banklar kullanabilirsiniz. Egzersiz topunuzun üzerine avuçlarınızı koyun ve topu göğsünüzün altına alın. Hazır olduğunuzda, ayaklarınızı uzatın ve parmak uçlarınızdan denge alın. Ayaklarınızı omuz genişliğinizden çok az daha fazla açın, dirseklerinizi kırarak klasik şınav hareketlerini yapmaya başlayın. Başlangıç olarak bunu 8 defa yapmaya çalışın.

 Dayanarak yapılan şınav

Göğüs presi
Bu hareket kolay ve efektiftir. Sırt üstü uzanın ve iki yanınızda dambıllarınız olsun. Ağırlıkları ellerinize alın ve göğsünüze kadar yaklaştırın. Sonra, yukarı dümdüz kaldırın ve bunu 10 defa tekrar ederek harekete başlayın.

 Göğüs presi

Omuz presi
Bu hareketi oturarak ya da ayakta yapabilirsiniz. Dambıllarınızı omuzlarınızın orada tutarak başlayın ve sonra iki elinizi, dirsekleriniz kitlenene kadar, tavana doğru kaldırın. Bu hareket esnasında sırtınızın düz olmasına özen gösterin.

 Omuz presi

Yanal aşağı çekme
Bunun için iyice uzun bir sırığa ya da sopaya ihtiyacınız olacak. Yavaş bir şekilde bu çubuğu göğsünüze doğru indirin ve aynı yavaşlıkta yukarı doğru kaldırın. Bu egzersiz sırasında sırtınızın dik olmasına da özen gösterin ve karın kaslarınızı da sıkın. Başlamak için 10 tekrar yeterli.

 Yanal aşağı çekme

Kol çalıştırması
Öne doğru eğilin ve dambıllarınızı elinize alın. Kalçanızdan biraz daha aşağıda olacak şekilde eğilin ve kollarınızı iki yandan aşağı bırakın. Dizlerinizin rahat ve sırtınızın dik olduğundan emin olun. Ellerinizi, yukarı doğru kaldırmaya başlayın, dirsekleriniz tavana doğru kalksın ve sonra bir önceki pozisyona geri dönün.

 Kol çalıştırması

Smaç
Ayakta durun ve ayaklarınızı omuz hizanızda açın. Bunun için egzersiz topuna ya da medikal topa ihtiyacınız var. Topu iki elinize alın ve kalçalarınızın tam önünde tutun. Daha sonra topu yukarı kaldırın ve biraz kafanızın gerisine doğru sallayın. Bunu yaparken aynı zamanda, ayak uçlarınıza yükselin. Bu pozisyonda 5’e kadar sayın ve sonra başlama pozisyonuna geri dönün. Bu hareketi 10-15 kere tekrarlayın. Daha sonra zamanla, 20-25 defaya çıkartın.

 Smaç

Yoga
Yoga genel olarak vücudun tümünü sıkılaştırmak için mükemmel bir egzersizdir. Kişiye aynı zamanda esneklik de kazandırır.

 Yoga

Sandalye hareketi
Yapması çok kolay olan bu hareket kollarınızın arkasını sıkılaştırmanız için son derece başarılıdır. Kendinize sağlam bir sandalye bulun ve ucuna oturun. Ellerinizle sandalyenin iki yanını kavrayın ve yavaşça sandalyeden aşağı doğru kayın. Bu sırada ayaklarınızı yere düz basın ve dizlerinizin doğru açıda olduğuna emin olun. Yavaşça, kalçalarınızı aşağı doğru indirin ve üst kollarınız yere paralel olunca durun. Bu pozisyonda 5’e kadar sayarak durun ve sonra yavaşça başlangıç pozisyonunuza dönün. Bunu 5-10 defa tekrarlayın.

Sandalye hareketi

Bu egzersizleri düzenli yaptığınızda, aldığınız sonuçlara inanamayacaksınız!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Selülitten Kurtulmak İçin En İyi 7 Popo Hareketi

Selülitten Kurtulmak İçin En İyi Popo Hareketleri Nelerdir? Selülitten Kurtulmak İçin En İyi Popo Hareketleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Selülitten Kurtulmak...

Kapat