Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Güzellik Sırları / Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Sağlayın
Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Sağlayın

Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Sağlayın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Nasıl Sağlarsınız? Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Sağlamak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tüylerinizin Uzun Süre Çıkmamasını Sağlayın​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

İşte hayatınızı kurtaracak ipuçları!

Ağda yerine jileti tercih eden kadınlardan mısınız? O zaman, büyük ihtimalle, tek sorununuz tüylerinizin hemen geri çıkmasıdır. Peki, tüylerinizin daha geç çıkmalarını ve daha uzun aralıklarla jilet yapabilmeyi istemez misiniz? İşte size bunu mümkün kılacak yollar!

Cildinize peeling yapın
Bu, çözümün ilk adımı. Peeling, son derece önemlidir çünkü istenmeyen tüyler ölü derilerin altında sıkışırlar. Peeling sayesinde ise siz, bu ölü derileri vücudunuzdan alırsınız ve tüylerinizin saklanacak yeri kalmaz. Bu da daha iyi bir jilet uygulamasını sağlar.

Fırça kullanın
Cildinizi fırçalamayı hiç denediniz mi? Erkeklerin traş öncesi köpürtmek için kullandıkları fırça ile bacaklarınıza traş kremini sürebilirsiniz.

Mükemmel jileti bulun
Her jilet ihtiyacınızı karşılamaz. Cildiniz kuru ve hassas olabilir o zaman da ona göre bir jilet kullanmanız gerekir. Ayrıca traş bıçağınızın, birkaç bıçaklı olmasına dikkat edin. Böylece daha yakın traş ve daha pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz. Ne kadar çok bıçak, o kadar çok istenmeyen tüy alımı!

Tüyleri tersine doğru alın
Vücudunuzu daha az sıklıkta traş etmek için tüylerinizi, çıktığı yönün tersine doğru almalısınız. Fakat bunu yaparken dikkatli olun, kendinizi kesmeyin.

Her seferinde yeni bir jilet kullanın
Tek kullanımlık jiletler alın. Cildinizi her traş ettikten sonra, traş bıçağınızı atın ve bir sonrakinde yenisini kullanın. Çünkü bir traş bıçağı, en iyi ilk seferinde traş eder.

Soyalı losyonları tercih edin
Araştırmalar soyanın tüy foliküllerini küçülttüğünü ve büyümelerini engellediğini gösteriyor. Soya bazlı bir vücut losyonu edinin ve bununla cildinizi her gün nemlendirin.

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin
Aşırı hızlı büyüyen vücut kıllarının sebebi yedikleriniz olabilir! B6 vitamini alımınızı arttırın, bol miktarda et, balık, muz, brokoli, havuç, lahana ve karpuz tüketin. Ayrıca rafine edilmiş karbonhidratlardan uzak durun.


Ne dersiniz? Denemeye değmez mi?

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bacaklarınızı Daha Uzun Göstermenin Yolları

Bacaklarınızı Daha Uzun Göstermenin Yolları Nelerdir? Bacaklarınızı Daha Uzun Göstermenin Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bacaklarınızı Daha Uzun Göstermenin Yolları​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat