Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Tüp Bebek Tedavi Yöntemi / Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur​’un Yararları Nelerdir ?
Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur​'un Yararları Nelerdir ?

Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur​’un Yararları Nelerdir ?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur​’un Yararları Nelerdir ?

Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur​’un Yararları Nelerdir ? Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur​’un Yararları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur​’un Yararları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.


Yıllardır kısırlık ve doğurganlık üzerine karşı yapılan araştırmalar sonucunda akupunkturun doğurganlığı arttırdığı görünmüştür. Bebek sahibi olmak isteyen kadınlarda görülen çeşitli kısırlıklardaciddi kronik rahatsızlıklardakan hastalıklarında ve adet düzensizlikleri gibi rahatsızlıkların üstesinden akupunktur tedavisiyle gelmenin mümkün olduğu araştırmaların verdiği sonuçlar dahilinde anlaşılmış ve uygulanılan bir yöntemdir.


Neden Akupunktur?
Akupunktur uygulaması kısırlığı ve doğurganlığı etkileyen bir faktör olduğu için klasik tüp bebek yöntemine başarı kazandırmaktadır. Doğurganlığı arttırdığı için tüp bebek tedavisinde isteyen kişilere gönül rahatlığı ile uygulanmaktadır. Ancak bu yöntemin kısırlık tedavisi olduğunu söylemek pek doğru olmaz. Fakat tüp bebek yöntemini olumlu yönde etkilediği için tedaviye ek bir parça olarak düşünülebilinir. Akupunktur sayesinde alınan sonuçların olumlu yönde olması kişileri akupunktura doğru yöneltmektedir.

Akupunkturun en önemli mucizesi ve başarıda etkisi kişileri rahatlattığı ve gergin hallerinden kaldırmasından dolayı olmaktadır. Herhangi bir hastalığın tedavisinde bile kişilerin ruh halleri ön plana alınmaktadır. Özellikle de tüp bebek tedavisinde kesinlikle stres ve benzeri durumlardan uzak durulması başarıyı arttıran önemli bir etkidir.


Akupunktur sadece anne adayları için değil!

Akupunktur tüp bebek tedavisi için de erkek implantasyonunu önemli derecede etkilemektedir. Sperm sayısını ciddi derece arttırdığına dair olumlu yönde başarı sonuçları vardır. Erkeklerin doğurganlığını çoğaltan bir uygulama olan akupunktur kısırlık tedavilerinin de aranan yüzü olmuştur.

Tüp bebek tedavisi eşliğinde kullanılan akupunktur sayesinde kişilerde başarını oranında neredeyse %30 artış olduğu görülmüştür. Tüp bebek uygulamalarında akupunkturun yeri önemlidir. Özellikle doğurganlığın bir göstergesi olan embriyolar transfer edildiği anda uygulanmaktadır.


Tüp Bebekte Akupunktur Ne Kadar Sürer?
Akupunktur tüp bebek ile birlikte uygulanırken embriyo transfer edilmeden 25 dakika önce ve transfer işleminin ardından da 25 dakika yani toplamda tüp bebek uygulamasında 50 dakikalık bir rolü bulunmaktadır. Bu yöntemin kişilere verdiği olumlu etken ağrısız ve sancısız bir işlem olmasıdır. Ayrıca hasta olan kişiyi de işlem uygulanmadan önce oldukça rahatlatmaktadır.

Rahatlatma yapmasından ötürü kişileri gergin hallerinden ve olumsuz düşüncelerden arındırması halinde gebelik oranını arttırmaktadır. Tüp bebek uygulaması için başvuran ve diğer uygulamalar sonucunda başarılı olan kişileri akupunktur tedavi yöntemi önerilmektedir. Genellikle de panik atak rahatsızlığı olan kişilerin mutlaka tüp bebek öncesi uygulanmasında fayda vardır.


Akupunktur Kısırlık Tedavilerinde Ne Zaman Uygulanmalıdır?
Özellikle kısırlık tedavisi gören kişilerde ve tüp bebek uygulaması görecek olan kişilerin akupunkturu seçmelerinde ki amaç rahatlatma yapmasıdır. Tedaviden yaklaşık olarak 5 hafta öncesi akupunktur yaptıran kişilerde başarı oranında artış sağlandığı yapılan araştırmalar sonucunda bilinmektedir.

Genellikle tüp bebek uygulamasında embriyonun transfer edilmeden önceki anlarda yapılması gerekir. Çünkü tüp bebek tedavisinin en önemli noktası embriyonun transfer anıdır. Anne adayı bu durumda ne kadar sakin ve düşüncesiz olursa tedavinin şansı o derece artmaktadır. Tüp bebek tedavisinden hemen önce uygulanılan akupunkturun bir seans bile olsa yapılmasında başarıyı tetiklemiştir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mini Tüp Bebek Nedir ? Ne Kadar Başarılıdır ?​

Mini Tüp Bebek Ne Kadar Başarılı?​ Mini Tüp Bebek Nedir ? Ne Kadar Başarılıdır ?​ Mini Tüp Bebek hakkında sizin için topladığımız...

Kapat