Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın El ve Ayak Bakımı / Tırnaklarınız Hakkınızda Neler Söylüyorlar?
Tırnaklarınız Hakkınızda Neler Söylüyorlar?

Tırnaklarınız Hakkınızda Neler Söylüyorlar?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tırnaklarınız Hakkınızda Neler Söylüyorlar? Tırnaklarınız Hakkınızda Söyledikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tırnaklarınız Hakkınızda Neler Söylüyorlar​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Tırnaklarınız sizin en çok göze görünen yerlerinizden biridirler ve iyi bir ilk izlenim bırakabilmek için, iyi görünmeleri gerekir. Siz hiç tırnaklarınızın sizin hakkınızda ne söylediğini düşündünüz mü?

Düzgün ve ojesiz
Eğer siz kısa tırnak ve ten rengi oje ya da ojesiz olmaktan yanaysanız bu sizin iş hayatınızla ilgili ipucu verebilir. Belki, çok yazı yazıyorsunuzdur ve bu nedenle kısa tırnaklara ihtiyacınız vardır. Belki, çekingensiniz ve tırnaklarınızın çok dikkat çekmesinden hoşlanmıyorsunuz.

Uzun ve dikkat çekici
Her zaman, uzun tırnaklarınıza, en son moda renk ojeyi sürüyorsunuz ve bir manikür delisisiniz. Ojenize olan takıntınız insanları görünümünüzle etkileme isteğinizle alakalı olabilir ya da sadece renklerden çok hoşlandığınız anlamına gelir.

Kirli tırnaklar
Kırılmış tırnaklarınız var ve beyaz olması gereken yerler kirle mi dolu? Bu, ya ellerinizle çalıştığınız ve vaktiniz olmadığı anlamına gelir ya da kişisel bakımınıza çok özen göstermediğiniz.

Bozuk küçük tırnaklar
Tırnaklarınızı ve kenar etlerinizi mi yiyorsunuz? Bu, stresli bir dönemde olduğunuz ya da sıkıntıdan tırnaklarınızı yediğiniz anlamına gelir. Nedeni ne olursa olsun bu durumu bir an önce düzeltmelisiniz! Biriyle tanıştıktan sonra el sıkıştığınızda tırnaklarınızı fark edeceklerdir. Bu nedenle, en azından evde tırnaklarınıza bakım yapın onları kısa, ısıramayacağınız bir şekle sokun.

Sağlıklı eller
Bazen, tırnaklarınız size sağlığınızla ilgili bir sorunu belirtiyor olabilirler. Tırnaklar, ciddi kalp rahatsızlıklarının habercisi olabilmektedirler. Mesela; kırmızı tırnak yatakları kalp hastalığının habercisi olabilirler, beyaz tırnak yatakları; anemik olduğunuz anlamına gelebilir ve kurumuş, ayrılan tırnaklar ise tiroid sorununun habercisi olabilirler.


Bir kadının elleri, en havalı yerlerinden biri olabilir, en kötü yerlerinden biri de. Seçim size kalmış ama kadınsı görünmek ve erkeklerin ilgisiniz çekmek istiyorsanız, size kesinlikle tırnaklarınıza iyi bakmanızı öneririz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri

Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri Nelerdir? Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri ​yazısını sadece bilgi...

Kapat