Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Temiz Beslenmek Nedir? Nasıl Temiz Beslenilir?
Temiz Beslenmek Nedir? Nasıl Temiz Beslenilir?

Temiz Beslenmek Nedir? Nasıl Temiz Beslenilir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Temiz Beslenmek Nedir? Nasıl Temiz Beslenilir? Temiz Beslenmek hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Temiz Beslenmek yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Temiz Beslenmek Nedir? Nasıl Temiz Beslenilir?

Sağlıklı beslenmenin ilk adımı, besinler hakkında bilgilenmektir.

Günümüzde temiz beslenme, git gide daha çok insanın dikkat ettiği bir yöntem. Her geçen gün daha çok insan vücudunu ve kendini daha iyi hissetmek için sağlıklı ve temiz beslenmeye yöneliyorlar. Peki, temiz beslenmek ne demek? Temiz beslenmek, en kısa anlatımıyla taze meyve ve sebze tüketmek, yapay ve koruyucu maddelerden uzak durmaktır.

Az işlemden geçmiş besinler tüketin
Mesela, muzlu ve fındıklı muffin yemek yerine, muz ve fındığı direkt olarak tüketmek, yiyecekleri az işlemden geçmiş şekilde yemektir. Bu beslenmenin temel prensibi, işlenmiş gıdalar yerine taze ve doğal gıdalar tüketmektir.

İçerikler sizi yönlendirsin
Kavanoz, paket, kutu bir şey aldığınız zaman ilk baktığınız yer içeriği olsun. Çünkü bir yiyeceğin içinde ne olduğunu bilmenin tek yolu ‘içindekiler’ bölümüne bakmaktır. Alacağınız yiyeceğin doğala en yakın şekilde olmasına dikkat edin.

Büyük resime bakın
İçindekiler bölümünü okumanın yanında, içeriğinde yapay koruyucular, tatlandırıcılar, renklendiriciler bulunan gıdalardan uzak durun. Mümkün olduğunca organik besinlere yönelin.

Kendiniz yapın
Paketlenmiş yiyecekler satın almak yerine yiyeceklerinizi evde kendiniz hazırlayın. Salata sosları, granola barlar, enerji veren barlar, meyve suları… Hepsini siz kendi evinizde yapabilirsiniz.

Vücudunuzu dinleyin
Temiz beslenmenin bir yolu da vücudumuzu dinlemekten geçer. ‘’Ne yersen osun’’ deyimi doğrudur ve beslenmenize dikkat etmek bu nedenle önemlidir. Sağlıklı ve temiz beslenmek, vücudunuzun kendi kendini onarmasını ve sağlıklı kalmasını sağlar. Tümden sağlıklı bir vücut için sağlıklı, temiz beslenmek çok önemlidir. Ayrıca temiz beslenmek, cildinizin ışıldamasını, daha iyi uyumanızı, daha net düşünebilmenizi ve ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlar. Cinsel isteğinizi bile arttırır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kepek Neden Olur?

Kepek Neden Olur? Kepeğin Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kepek Neden Olur yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat