Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Vajinismus / Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar Mı?
Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar Mı?

Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar Mı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar Mı? Tedaviden Sonra Vajinismus hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tedaviden Sonra Vajinismus Tekrarlar Mı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Hayır. İyileşme süreci sonrasında vajinismus tekrarlamaz. Çünkü vajina ve zihin arasındaki ilişkiye girme korkusu ortadan kalkar. Tedavi sürecinde kadın cinsel ilişkinin güvenli, ağrısız, normal şeklini benimser. Bu sayede pelvik taban kasların kasılması ve kaç ya da savaş tepkisi engellenir.

Bu konuda tabi ki doğru ve bilimsel yöntemlerle yapılmış bir tedaviden bahsediyoruz.Ticari kaygılarla ortaya atılmış, ’15 dk da vajinismustan kurtulun!!!’ ya da ‘2 günde hipnozla vajinismus tedavisi!’ gibi bilimsellikten uzak, şarlatanca söylemlerde bahsetmiyoruz.

Vajinismus tedavisinde önemli olan nokta; vajinismusun nedenini doğru tespit etmektir.Her kadının nedeni farklıdır, kullanılan bir yöntem herkesi iyileştirecek anlamına gelmez. Vajinismus tedavisi bilimsel ve ciddiyet gerektiren bir yaklaşımdır.

Tedavinin amacı kalıcı sağlıklı cinsel yaşamdır. Vajinismusu sizin yaşınız kadar yılların birikimi ile oluşmuş bir puzzle gibi düşünün, kalıcı bir tedavi için puzzle parçalarını tek tek bulmak gerekir.Doğru şekilde yapılan bir tedavi ile, gebelik, doğum, cerrahi gibi durumlar olsa dahi vajinismus geri gelmez.

Kaynak : vajinismusankara.com

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vajinismusta Botoks Uygulaması

Vajinismusta Botoks Uygulaması Nasıldır? Vajinismusta Botoks Uygulaması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vajinismusta Botoks Uygulaması ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat