Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey
Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey

Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey Nedir? Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tartınızın Size Söyleyemeyeceği 5 Şey yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Tartıdaki rakam her zaman gerçekleri yansıtmaz. Bir daha tartıda istemediğiniz o rakamları gördüğünüzde derin bir nefes alın ve bunu hatırlayın. İşte size tartının size söyleyemeyeceği 5 şey.

Kıyafetleriniz üzerinizde nasıl durduğunu
Tartı, vücut ağırlığınızı söyler ama bedeninizin incelip incelmediğini söyleyemez. Kas, yağdan çok daha karmaşıktır, eğer yağ kaybedip kas oranınızı arttırırsanız kıyafetleriniz üzerinize çok daha iyi oturur.

Ne kadar kas kütlenizin olduğunu
Kas, yağdan daha ağırdır, tartınız size kilo aldınız gibi gösterse de yağ kaybetmiş ve kas kazanmış olabilirsiniz. Bu, uzun sürede daha çok işinize yarayacaktır çünkü vücudunuz kaslarınıza enerji sağlamak için daha çok kalori yakar.

Günde ne kadar meyve sebze yediğinizi
Tartı, vücudunuzun içinde neler olup bittiğini bilemez. Tartıda birkaç sayı fazla görmeniz, genel sağlığınızdan daha önemli değildir.

Sağlıklı yaşam konusunda ne kadar çok şey öğrendiğinizi
Uzun sürede kilo vermeyi hedefliyorsanız, kendinizi sağlıklı yaşam konusunda eğitmeniz çok önemlidir. Tartı, size sağlıklı yaşamın ileride sağlayacağı faydaları söyleyemez.

Ne kadar ağırlık kaldırabildiğinizi ya da ne kadar hızlı koştuğunuzu
Tartı, size ne kadar fit olduğunuzu söyleyemez.

Siz tartı yerine vücudunuzu dinleyin!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Nektarin Yemek İçin İyi Nedenler

Nektarin Yemek İçin İyi Nedenler Nelerdir? Nektarin Yemek İçin İyi Nedenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Nektarin Yemek İçin İyi Nedenler yazısını sadece...

Kapat