Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Doğum Yöntemleri / Suda Doğum / Suda Doğum Nasıl Olur, Artıları ve Eksileri Nelerdir ?
Suda Doğum Nasıl Olur, Artıları ve Eksileri Nelerdir ?

Suda Doğum Nasıl Olur, Artıları ve Eksileri Nelerdir ?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Suda Doğum Nasıl Olur, Artıları ve Eksileri Nelerdir ?

Suda Doğum Nasıl Olur, Artıları ve Eksileri Nelerdir ? Suda doğum hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Suda doğum yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.


Son zamanlarda normal doğumla birebir tercih edilmekte olan bir doğum türü de suda doğumdur. Suda doğum yapan bireyler 36 ila 38 derece sıcaklıkta ki bir suda doğum yaptırılmaktadır.

Bir nevi doğal yöntem olan suda doğum hiç bir ağrı acı ve ilaçlama gerekmeden yapıldığı için tercih edilmektedir. Suyun kaldırma kuvveti etkisiyle suda doğum oldukça kolay ve tercih edilebilecek bir durum haline gelmektedir. Suda doğum yapacak olan bireylerin ıkınması gerekmemekte ve yırtılma olmadan dikişsiz şekilde sonuçlanmaktadır.


Doğumun mümkün olmadığı durumlar:

  • Birden fazla bebeğin doğacak olması
  • Bebeğin kalp atışlarının normal olmaması
  • Annenin aşırı kilolu olması
  • Anne ve bebeğin suda doğumu kaldıracak gibi olmaması
  • Bebeğin kilosunun fazla olması
  • Bebeğin eşinin yani plasentanın önde olması gibi durumlar suda doğum engellemektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kaç Kez Sezaryen ile Doğum Yapılabilir?
Kaç Kez Sezaryen İle Doğum Yapılabilir?

Kaç Kez Sezaryen İle Doğum Yapılabilir ? Sezaryen İle Doğum hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kaç Kez Sezaryen İle Doğum...

Kapat