Anasayfa / Sağlık Rehberi / Madde Bağımlılığı / Suboxone Etki Mekanizması
Suboxone Etki Mekanizması

Suboxone Etki Mekanizması

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Suboxone Etki Mekanizması Nedir? Suboxone Etki Mekanizması hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Suboxone Etki Mekanizması yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Suboxone’un eroin ve diğer opiyat bağımlılığında çekilme belirtilerinin azalmasını sağlayan etken madde içerdiği buprenorfindir. Eroin ve diğer opiyatların aktive ettiği mü reseptölerine kısmi olarak bağlanır . Bu kısmi etki sayesinde eroin ve diğer opiyatlarla oluşan öforik etki ortaya çıkmazken, eroinin çekilme belirtileri önlenmiş olur.

Sürdürüm tedavisinde ise buprenorfin, eroin ve diğer opiyatlara duyulan aşermenin azalmasını sağlar. Alınan buprenorfin dozu artırılsa dahi oluşan tavan etkisi nedeniyle öfori oluşturmaz, ancak yeteri kadar reseptörü aktive ettiği için kişinin “normal” hissetmesini sağlar.

Suboxone’un içinde bulunan nalokson ise mü reseptörlerine ters etkiye sahiptir. Yani bu reseptörleri aktive eden ajanların bağlanmasına engel olmaktadır. Dilaltı yolla kullanıldığında bir etkisi yoktur. Ancak eğer damar yolu ile kullanılacak olursa etkisi görülür ve şiddetli çekilme belirtileri ortaya çıkarır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Eroinin Metadon Ya Da LAAM Tedavi Programları

Eroinin Metadon Ya Da LAAM Tedavi Programları Nasıldır? Eroinin Metadon Ya Da LAAM Tedavi Programları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Eroinin Metadon...

Kapat