Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Su Dalgalarına Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler
Su Dalgalarına Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Su Dalgalarına Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Su Dalgalarına Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir? Su Dalgalarına Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Su Dalgalarına Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Birkaç küçük ipucunu atlamazsanız mükemmel, romantik dalgalara kolayca sahip olabilirsiniz.

Romantik su dalgaları, gevşek ve sanki özenilerek yapılmamış gibi duran dalgalardır ve saçınızı son derece güzel ve havalı gösterirler. Yapımı sanıldığından daha zordur. Doğru alet ve teknikleri kullanmazsanız ortaya romantik su dalgaları değil, sünnet düğünü bukleleri çıkabilir!

İşte mükemmel dalgalar için yapmanız gerekenler;

Parçalara ayırıp kıvırın
En iyisi, saçı, 3 parçaya ayırmaktır; alt kademe, üst kademe ve en üst kademe olarak. Kıvırmaya ise, üst kısımları tepede topladıktan sonra, kulakların hizasındaki kısımdan başlamalısınız. Bu, dalgalarınızın daha hoş durmasını sağlayacaktır, özellikle de saçlarınızda katlar varsa.

Saç maşanızın boyuna dikkat edin
Bizce saç düzleştirici maşa ile romantik dalgalara sahip olmanız daha kolay da olsa, elinizde düzleştirici maşa yoksa, dalga veren saç maşası da işinizi görecektir. Fakat romantik dalgalar elde etmek istiyorsanız, en iyisi, geniş bir maşa seçmek olacaktır. Unutmayın, su dalgaları gevşektir. Ne kadar büyük maşa, o kadar gevşek düşen dalgalar demektir.

Yıkadıktan sonra mousse sürün
Saçınıza mousse sürmeniz, dalgaların daha iyi durmalarına ve daha uzun sure dayanmalarına sebep olur. Bu nedenle size, saçınızı yıkadıktan sonra mousse sürmenizi ve sonra kurutup, dalga verme işlemini yapmanızı öneririz.

Saçlarınızı ısıdan koruyan bir ürün kullanın
Romantik dalgalara sahip olabilmenin yolu bakımlı ve yumuşak saçlara da sahip olmaktır. Bu nedenle, saçlarınıza ısı ile işlem yapmadan önce, saçınızı ısıdan koruyan bir ürün kullanmanız saçınızın sağlıklı kalması açısından önemlidir.

Aceleye getirmeyin
Güzellik zaman alır. Dalgaları yaparken, muhtemelen yarısında, sıkılmaya ya da yorulmaya başlayabilirsiniz. Ama pes etmeyin! Saçınızın her tutamına eşit ilgi ve zaman harcayın.

Parmaklarınızı kullanın
Dalgalarınızı yaptıktan sonra, saçlarınızı fırça ile sakın taramayın! Bunun yerine parmaklarınızı kullanın. Fırça, dalgaların bozulmasına ve saçınızın elektriklenmesine neden olacaktır.

Kaliteli bir saç spreyi kullanın
Saçlarınızı sertleştirmeyecek, hareket etmelerini engellemeyecek, iyi kalite bir sprey seçtiğinize emin olun ki çabalarınız boşa gitmesin.


İşte bu kadar! Doğru yöntemleri kullanarak, harika ve romantik su dalgalarına sahip olmanız mümkün! Sizin de kullandığınız farklı yöntemler varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kuru Ve Koyu Renk Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kuru Ve Koyu Renk Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir? Kuru Ve Koyu Renk Saçlar İçin Bakım Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kuru...

Kapat