Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar
Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar​

Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar​ Hangileridir? Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Stresinizi Azaltmanızı Sağlayacak Gıdalar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Eğer stresli bir hayatınız varsa, stres düşürücü gıdaları günlük beslenmenize ekleyerek stres seviyenizi düzenleyebilir ve daha sağlıklı olabilirsiniz.

Avokado
Konu stresten kurtulmak olduğunda avokado en iyi gıdalardan biridir. Bu düşük şeker oranına sahip meyve B vitamini açısından zengindir ve bu sayede stres oranınızı düşürür. Üstelik avokadonun pek çok faydası daha vardır. Kilo kaybına yardımcıdır, kan şekerinizi ve açlık seviyenizi düzenler. Ayrıca lif ve protein açısından zengindir.

Somon
Somon, omega 3, protein, magnezyum, B vitamini ve demir açısından zengindir. Bütün bu besinler kişinin stres seviyesini düşürür, kilo vermesine yardımcı olur ve halsizliği önler.

Badem
Magnezyum, stresle baş etmede en önemli rollerden birine sahiptir ve bademde bol miktarda magnezyum bulunur. Bunun dışında, badem lif açısından da zengindir ve lifler, kan şekerini dengeler, sağlıklı yağları dengeler ve modunuzu yükseltir.

Bitter çikolata
Çikolata strese iyi gelmez diyenler yanılıyor! İyi kalite bitter çikolata içindeki yüksek kakao oranı sayesinde yüksek oranda magnezyum ve demir içerir ve kişinin stres seviyesini düşürür.

Ispanak
Ispanak, stres düşmanı magnezyum açısından zengindir, ayrıca içindeki demir enerji seviyenizi de yükseltir.

Yumurta
Pek çoğumuz yumurta yemeyi pek tercih etmesek de o, stres düşürücü gıdaların başında gelmektedir. Üstelik yumurta sağlıklı yağlar, protein, B vitamini, demir, E vitamini, A vitamini ve D itamini içerir.


Gördüğünüz gibi, stres seviyenizi düşürmek için yaptığınız egzersiz, meditasyon ve nefes çalışmaları kadar yediğiniz gıdalar da önemlidir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar

Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar Hangileridir? Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizin Parlamasını Sağlayacak Antioksidan Dolu Gıdalar yazısını...

Kapat