Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Spordan Önce Yenebilecek En İyi Gıdalar
Spordan Önce Yenebilecek En İyi Gıdalar

Spordan Önce Yenebilecek En İyi Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Spordan Önce Yenebilecek En İyi Gıdalar Hangileridir? Spordan Önce Yenebilecek En İyi Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Spordan Önce Yenebilecek En İyi Gıdalar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​

Mükemmel egzersizin sırrı yakıtınızı iyi almanızda gizlidir ve egzersizden maksimum fayda sağlamak için de yedikleriniz çok önemlidir.


Yulaf

Çoğu insan yulafı rahatlıkla hazmedebilir. Ayrıca yulaf, enerji verici, tok tutucu ve yağsız kas kütlesini arttırıcı özellikleri ile spordan önce yenilecek ideal besindir. Yulafın içinde az miktarda protein bulunur ve çoğunlukla sağlıklı karbonhidratlar, magnezyum ve B vitamini içerir.

Yağsız yoğurt ve taneli meyveler
Protein ve B vitamini açısından zengin yapısıyla yoğurt, iltihap sökücü ve temiz kan akışını destekleyici özellikleri sayesinde taneli meyveler, egzersiz öncesi tüketilebilecek ideal gıdalardır. Üstelik daha iyiyağ yakmanıza da yardımcı olurlar.

Çiğ badem ve kuru üzüm
Çiğ badem, mükemmel E vitamini, magnezyum, lif, protein ve sağlıklı yağ kaynağıdır. Küçük ölçülerde tüketildiği zaman sizi egzersiz sırasında enerjik tutacak mükemmel bir atıştırmalıktır. Kuru üzüm ise potasyum ve doğal şekerler açısından zengindir ve size enerji verir, vücudunuzu nemli tutar ve krampları önler. Bademle kuru üzümü karıştırarak tükettiğinizde ise kan şekerinizde ani bir çıkış olmasını engelleyebilirsiniz. Size önerimiz 10 adet çiğ bademle, ¼ su bardağı kuru üzüm tüketmenizdir.

Muz ve badem yağı
Muz ve çiğ badem yağı enerjik ve sürekli bir egzersiz için en iyi besinlerdir. Yarım muzu alın ve 1 yemek kaşığı badem yağı ile ezin. Üzerine biraz tarçın serpiştirin (böylece insülin seviyenizi aşağıda tutarsınız ve rahat hazmedersiniz). Muz, potasyum, lif, B vitamini ve su açısından zengindir ve bu da vücudunuzu nemli ve sizi enerjik tutar. Çiğ badem yağı ise protein, lif ve egzersiz sırasında tokluk hissinizi daha uzun tutmak için yeterince yağ almanızı sağlar. Çiğ bademin iltihap sökücü özelliği ve antioksidan açısından zengin yapısı, muzun faydaları ile birleşince, bu atıştırmalık kramplardan korunmanızı ve susuzluk yaşamamanızı sağlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Rahat Uyumanızı Sağlayacak Besinler

Rahat Uyumanızı Sağlayacak Besinler Hangileridir? Rahat Uyumanızı Sağlayacak Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Rahat Uyumanızı Sağlayacak Besinler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat