Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Spordan Önce Ve Sonra Aminoasid Almanın Faydaları
Spordan Önce Ve Sonra Aminoasid Almanın Faydaları

Spordan Önce Ve Sonra Aminoasid Almanın Faydaları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Spordan Önce Ve Sonra Aminoasid Almanın Faydaları Nelerdir? Spordan Önce Ve Sonra Aminoasid Almanın Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Spordan Önce Ve Sonra Aminoasid Almanın Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vücudunuza demir takviyesi yapmıyor olsanız bile amino asit almak spor yapan herkes için önemlidir. Çünkü amino asitler, enerji üretiminden kas tedavisine pek çok alanda size yardımcı olur.

Dayanıklılık
Dayanıklılık seviyenizi arttırmak için amino asit kullanmak çok faydalıdır. Amino asitler, insülinin direkt kas hücrelerine taşınmalarını sağlar ve bu, enerji üretimine yardımcı olur. L-Gluatmine ve L-Arginine bu iş için ideal amino asitlerdirler.

İyileşme
L-Glutamine, en önemli amino asitlerden biridir. L-Glutamine takviyesi yapmak kasların iyileşmesini ve bu sayede bütün vücudun iyileşmesini destekler.

Daha hızlı iyileşme
Spor yapıyorsanız, sporun hangi çeşidini yaparsanız yapın, kaslarınız büyük bir stres altına girer. Onlara ihtiyaçları olan takviyeyi yapmamak ise kaslarınızın iyileşme süresini uzatır ve sonucunda kas ağrısı çekmenize neden olur. Amino asitler, spordan önce ve sonra alındıkları zaman, vücudun kendini çok daha hızlı şekilde toparlamasını sağlarlar.

Hormon üretimi
Amino asitler, vücutta, HGH ve testosteron üretimini arttırırlar. Bu sayede kilo vermek kolaylaşır, libido yükselir ve çok daha sıkı bir vücuda sahip olunur.

Güç
Amino asitler, dayanıklılığı arttırırken gücünüzü de arttırırlar.

Oksijen taşınması
Amino asitler, oksijenin kas hücrelerine taşınmasına yardımcı olurlar ve bu sayede sağlıklı kan akışını da desteklerler.

Kas gelişimi
Özellikle L-Glutamine ve L-Arginine amino asitlerini spordan önce ve sonra tüketmek, uzun kas oluşumunu destekler.

Aminoasid tüketimizinize önem vermenizi tavsiye eder, sağlıklı günler dileriz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Spordan Önce Kahve İçmek İçin İyi Nedenler

Spordan Önce Kahve İçmek İçin İyi Nedenler Nelerdir? Spordan Önce Kahve İçmek İçin İyi Nedenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Spordan Önce...

Kapat