Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar
Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar

Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar Nelerdir? Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Spordan Sonra Yenebilecek Mükemmel Atıştırmalıklar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Spordan sonra yanlış gıdalar tüketip, yorgunluğunuzu boşa çıkartmayın.

Kuru meyve ve kabuklu yemiş

Hem tatlı, hem tuzlu olan bu atıştırmalık çok lezzetli! Üstelik protein ve sağlıklı yağ içeriyor. Fakat, yemişler yüksek kalorili oldukları için, porsiyonunuzu küçük tutmalısınız. 1 avuç yeterli olacaktır.

Peynir ve kraker
Düşük yağ oranına sahip peyniri tercih etmeyi unutmayın. Yüksek lif oranına sahip bir kraker ile birlikte mükemmel atıştırmalığı oluşturacaklar.

Süzme peynir
Mükemmel enerji kaynağı olan süzme peynirler her meyve ve sebzeyle uyumludurlar. Frenk soğanı ve peynir mükemmel olacaktır.

Meyveli smoothie
Kim meyveli smoothie sevmez ki? Yoğurt ve balla tatlandırdığınız smoothielere bayılacaksınız!

Hindi dürüm
Tam buğdaylı tortilla veya lavaş, yağsız sos, az yağlı peynir, ıspanak yaprakları ve hindi göğüs etinden bir dürüm yapın ve lezzetin tadını çıkartın.

Enerji bar
Eğer kendinize atıştırmalık hazırlayacak vaktiniz yoksa bir enerji bar alın. Üstelik çikolatalılarını tercih ederek tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Yoğurt
Kalsiyum dolu bu atıştırmalık seçeneği ağrıyan kaslarınıza da iyi gelecek. İçine taze meyve ya da müsli de ekleyebilirsiniz.


Peki, sizin ideal atıştırmalıklarınız neler?

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Spordan Sonra Ortaya Çıkan Kas Ağrınızı Azaltacak Besinler

Spordan Sonra Ortaya Çıkan Kas Ağrınızı Azaltacak Besinler Nelerdir? Spordan Sonra Ortaya Çıkan Kas Ağrınızı Azaltacak Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Spordan...

Kapat