Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Spordan Sonra Ortaya Çıkan Kas Ağrınızı Azaltacak Besinler
Spordan Sonra Ortaya Çıkan Kas Ağrınızı Azaltacak Besinler

Spordan Sonra Ortaya Çıkan Kas Ağrınızı Azaltacak Besinler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Spordan Sonra Ortaya Çıkan Kas Ağrınızı Azaltacak Besinler Nelerdir? Spordan Sonra Ortaya Çıkan Kas Ağrınızı Azaltacak Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Spordan Sonra Ortaya Çıkan Kas Ağrınızı Azaltacak Besinler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Az sonra okuyacağınız gıdalar, iltihaplanmanın önüne geçerler böylece, kas, tendon, bağ dokularınızı korur ve sakatlanma tehlikesini en aza indirirler.

Somon
Somon spor sonrası yenecek ideal besinlerden biridir. Omega 3 açısından zengindir, B vitamini ve magnezyum içerir. Üstelik anti inflamatuar özelliğe sahiptir. Yağsız kasların oluşmalarına ve şekillenmelerine yardımcı olur ve metabolizmanızı çalıştırır.

Kakao
Spor sonrası oluşan ağrıyı azaltıcı özelliğiyle kakao, spor sonrası alınabilecek en iyi gıdaların başında gelir. Smoothienize 2 yemek kaşığı kakao katarak spor sonrası keyfi yapabilirsiniz. Kakaonun bir diğer özelliği magnezyum açısından zengin olmasıdır. Ayrıca enerjinizin yükseltir ve yorgunluğu alır.

Acai
Acai çileği son zamanların popüler besinlerinden biridir. Kas ağrılarına iyi gelir, anti inflamatuar özelliğe sahiptir, antioksidan ve omega 3 içerir. Bütün bunların yanında acai çileği, içerdiği aminoasitler sayesinde, yağsız kas kütlesinin artmasına da yardımcı olur.

Kenevir proteini
Amino asitler açısından zengin olan kenevir proteini iltihap önleyici etkiye sahiptir, omega 3, magnezyum, B vitamini, demir, lif ve çinko içerir. Ayrıca klorofil yüklüdür ve bu vücudun alkali kalmasınısağlar. Smoothielerinize 12 gram kadar kenevir proteini ekleyerek spor sonrası rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Chia çekirdeği
Chia çekirdeğini de spor sonrası smoothielerinize ekleyerek tüketebilirsiniz. Omega 3 açısından zengin bu çekirdekler kaslarınızı, beyninizi ve kalbinizi korurlar. Ayrıca magnezyum, antioksidanlar, lif, cilt dostu B ve E vitamini ve potasyum içerir.


Spor sonrası kadar spor öncesi de yediklerinizin önemli olduklarını unutmayın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Spordan Sonra Asla Yememeniz Gereken Besinler

Spordan Sonra Asla Yememeniz Gereken Besinler Nelerdir? Spordan Sonra Asla Yememeniz Gereken Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Spordan Sonra Asla Yememeniz...

Kapat