Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ruh Ve Sinir Hastalıkları / Şizofreni Teşhisi Nasıl Konulur?
Şizofreni Teşhisi Nasıl Konulur?

Şizofreni Teşhisi Nasıl Konulur?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Şizofreni Teşhisi Nasıl Konulur? Şizofreni Teşhisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Şizofreni Teşhisi Nasıl Konulur ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Eğer şizofreni belirtileri varsa, doktor tıbbi geçmişi inceleyip hastayı tam bir fiziksel muayeneden geçirecektir. Özellikle şizofreni teşhisi için kullanılan bir laboratuvar testi yoktur. Doktor, bu belirtilere sebep olabilecek başka bir rahatsızlık olup olmadığını kontrol etmek için, röntgen ve kan testleri isteyecektir. Bundan sonra doktor hastayı mental hastalıklar alanında uzmanlaşmış bir psikolog veya psikiyatriste gönderir. Psikiyatristler özel olarak dizayn edilmiş testlerle hastayı psikotik hastalık açısından değerlendirir. Terapist hastanın tavır ve davranışlarını gözlemleyerek bildirilen semptomlara göre teşhisini koyar. Bir kişiye şizofreni teşhisi konması için semptomların en az 6 ay boyunca görülmüş olması gerekir.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kimlerde Şizofreni Görülür?

Kimlerde Şizofreni Görülür? Şizofreni Görülen Kişiler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kimlerde Şizofreni Görülür ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat