Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ruh Ve Sinir Hastalıkları / Şizofreni Hastaları Tehlikeli Midir?
Şizofreni Hastaları Tehlikeli Midir?

Şizofreni Hastaları Tehlikeli Midir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Şizofreni Hastaları Tehlikeli Midir? Şizofreni Hastaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Şizofreni Hastaları Tehlikeli Midir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kitaplar ve filmler çoğunlukla şizofreni hastalarını tehlikeli ve vahşi gösterir. Oysa bu her zaman geçerli değildir. Çoğunlukla çevrelerinden uzaklaşmayı ve yalnız olmayı tercih ederler, fakat hastalığın yanında madde veya alkol bağımlılığı olanlar tehlike ve şiddet içeren davranışlarda bulunabilir. Öte yandan şizofreni hastaları kendilerine zarar verebilir. Şizofreni hastaları arasında genç yaşta ölümün birinci nedeni intihardır. Doğru tedaviyle şizofreni hastaları psikiyatri hastaneleri yerine, aileleriyle veya toplum içinde üretici bir hayat yaşayabilirler.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Şizofreni Nasıl Tedavi Edilir?

Şizofreni Nasıl Tedavi Edilir? Şizofreni Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Şizofreni Nasıl Tedavi Edilir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat