Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları
Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları Nelerdir? Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Bizler, sık sık, bizi daha genç gösteren makyaj hileleri hakında yazılar okuyoruz peki ya yaşlandıran makyaj hataları hakkında kaç yazı okuduk?


Fazla fondöten kullanmak
Fondöten söz konusu olduğunda en önemli şey kalitesi ve miktarıdır. Bazı insanlar fondöteni kalın bir tabaka halinde sürerler ve böylece kusurlarını kapatırlar ama sonuç sizin olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize ve cildinizin üzerinde kalın bir tabaka oluşmasına neden olur. Bir daha fondöten alacağınız zaman mutlaka bir uzmana danışın ve kaliteli olanını alın. Fondötenin ucuzunu almak cildinize zarar verir.

Dudak kalemi ve rengi
Dudak kenarı çizgisi kişi yaşlandıkça daha belirginleşir ve böylece ruj sürmek için çok daha belirgin bir bölgeye sahip olursunuz. Ayrıca dudak kalemi kullanarak rujunuzun taşmamasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu dudak kaleminin rengini doğal tonlarda seçmeye dikkat edin. Koyu renk dudak kalemleri hem kötü bir görüntü oluşturur hem de rujunuzla uyum sağlaması çok zordur. Doğal renkler her zaman en iyilerdir.

Çok fazla pudra kullanmak
Cildinizdeki parlaklığı almanın en iyi yolu pudra kullanmaktır ama çok fazla pudra kullanmak sadece cildinizdeki kırışıklıkları öne çıkartır. Özellikle de kuru bir cilde sahipseniz bu daha da belirgin bir hale gelir.

Metalik renk far kullanmak
Metalik renkler, doğru kullanılmadıkları zaman, sizi güzelleştireceklerine güzelliğinizi gölgelerler. Metalikfarı gözünüzün iç kısmına, göz pınarına doğru, uygulayın ama asla göz kapağınızın üstüne doğru uygulamayın.

Rimel ve eyelinerı alt kirpiklere uygulamak
Eğer alt kirpiklerinize rimel sürmek istiyorsanız bunu tek ve hafif bir kat olarak uygulayın. Alt kirpiklere fazla rimel sürerseniz, bu göz altı morluklarınızı öne çıkartır ve kötü bir görüntü oluşturur. Gözünüze fazla makyaj uygulamak ise gözlerinizi şiş ve küçük gösterir. Daha genç görünmek için, gözlerinize az ve açık ton makyaj yapın.


Unutmayın, doğallık her zaman en güzelidir!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Cildinizi Makyajla Nasıl Matlaştırırsınız?

Cildinizi Makyajla Nasıl Matlaştırırsınız? Cildinizi Makyajla Matlaştırma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizi Makyajla Nasıl Matlaştırırsınız ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat