Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Size Enerji Verecek Mucizevi Bitkiler
Size Enerji Verecek Mucizevi Bitkiler

Size Enerji Verecek Mucizevi Bitkiler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Size Enerji Verecek Mucizevi Bitkiler Nelerdir? Size Enerji Verecek Mucizevi Bitkiler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Size Enerji Verecek Mucizevi Bitkiler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kahve her ne kadar lezzetli bir enerji verici olsa da vücudumuz için pek yararlı değildir. Bu nedenle, kahvenin dışında da size enerji verecek sağlıklı alternatifleri bilmenizde yarar var.

Ginseng

Bu bitki, sizi uyanık ve enerjik tutmanın yanında, zihinsel fonksiyonlarınızı da geliştirecektir. Sporcuların dayanıklılığını arttırmak için de kullanılan bu bitkiyi aç karnına tüketmemeye dikkat edin.

Gingko
Gingko Biloba’nın en bilinen özelliği hafızayı güçlendirmesidir. Bunu yanında size enerji de verecek olan bu bitki glikoz kontrolünü de sağlar.

Yeşil çay
Sadece içerek sisteminize dahil edebileceğiniz bu çay size enerji verir, halsizlik hissini yok eder, kan dolaşımınızı hızlandırır ve dayanıklılığınızı arttırır. Yeşil çaydan maksimum fayda almak istiyorsanız şekersiz içmenizi öneririz.

Rhodiola Rosea
Bu bitki hem stresi azaltıcı hem de enerji verici özelliğe sahiptir. Zihinsel yorgunluğu ortadan kaldıran bu bitki vücudunuzun daha güçlü olmasını da sağlar. Bu bitkiyi tükettiğiniz anda günde 3 bardak kahve içmeniz gereken günleri unutacaksınız!

Geven (Astragalus)
Metabolizmanızı ve enerji seviyenizi hızlandıran bu bitki zihinsel yorgunluğa da iyi gelir. Zihinsel fonksiyonlarınızı hızlandıracak olan bu bitkiyi toz ya da katı halde kullanabilirsiniz. Size tavsiyemiz bu bitkiyi, eczanenizden, besin takviyesi olarak almanızdır.

Reishi mantarı
Bu az bulunan mantar Çin’de yetişmektedir. Çin’in geleneksel tıbbında kullanılan mantar, enerji arttırıcı, immün sistem güçlendirici ve zihinsel yorgunluğu alıcı özelliğe sahiptir. Hap ya da sıvı olarak tüketilebilen bu mantar stresi azaltıcı etkiye de sahiptir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Rezene

Rezenenin Faydaları Nelerdir? Rezenenin Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Rezene yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza...

Kapat