Size En Uygun Spor Sütyenini Bulun

Size En Uygun Spor Sütyenini Bulun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Neden Bir Spor Sütyenine İhtiyacınız Var? Spor Sütyeni hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Size En Uygun Spor Sütyenini Bulun yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Egzersiz yaparken daha rahat etmek ve daha verimli çalışmak için size en uygun spor sütyenini bulmanız gerekir.

Kaç beden olursanız olun, doğru spor sütyenini seçerek hayal ettiğiniz desteği elde etmeniz mümkün. İşte size doğru beden sütyen bulmanızı sağlayacak önerilerimiz;

Neden bir spor sütyenine ihtiyacınız var?
Öncelikle egzersiz yaparken göğüs bölgenizde bir destek olması size kendinizi iyi hissettirir (hangi göğüs ölçüsüne sahip olursanız olun). Spor sütyeni giymenizin bir diğer sebebi ise göğüslerinizin en iyi şekilde görünmelerini sağlamaktır. Ayrıca sürekli hareket halindeyken veya herhangi bir egzersizi yaparken göğsünüzdeki bağlar zamanla bozulurlar, bu da ileriki zamanlarda göğüs sarkmalarına sebep olur. Eğer doğru spor sütyenini takarsanız bu sarkmanın minimuma inmesini sağlarsınız.

Doğru bedeni seçmek
Dükkanlarda, aradığınız her tip spor sütyenini bulmanız mümkün, özellikle de büyük göğüslüyseniz. Çoğu büyük göğüslü kadınlar spor sütyenlerinin kendilerine tam destek sağlayacağına inanmazlar, bu nedenle de 1-2 beden küçük sütyenler alırlar ama bu sanıldığı kadar akıllı bir seçim değildir. Çünkü küçük beden sütyenlerin göğüslerinizi desteklediği doğrudur ama üst bedeninizin geri kalan her yeri acı çeker ve eğer spor sütyeniniz yanlış beden ise bunun sonucunda; sırt ve omuz ağrıları, pişik ve ağrıyan göğüsler gibi sağlık sorunlarına sahip olursunuz.

Unutmayın ki her markanın bedeninde küçük farklılıklar olabilir bu nedenle, kimi zaman bir markanın ürünüyle diğer markanın ürününde farklı bedenler almanız da gerekebilir. Burada önemli olan beden numarasından çok doğru stildeki ve size tam olan sütyeni seçmenizdir.

Doğru spor sütyeni stilinizi seçmek
Spor sütyenleri de diğer sütyenler gibi birçok çeşide sahiptirler. Size hangi şeklin maksimum destek verdiğini ancak siz bilebilirsiniz. Aşağıda spor sütyenlerinin çeşitleri ve hangisinin, hangi beden için en uygunu olduğunu hakkında bilgiler var, bu bilgilere göre sizin için doğru olan spor sütyenini seçebilirsiniz.

A ve B cuplar için; sıkıştırma
Küçük göğüsler için en iyi sütyen modeli yüksek oranda sıkıştırma etkisi olanlardır. Bu modeller göğüslerinizi, göğüs kafesinize doğru destekleyip düzleştirirler. Bunlar genelde kafadan geçirilen modeller olarak satılır. Eğer küçük göğüslüyseniz ve göğüslerinizin daha belirgin olmasını istiyorsanız, bu sütyenlerin büyük gösteren modelleri de mevcut.

 A ve B cuplar için; sıkıştırma

C ve DD cuplar için; kuşatma
Cup ölçünüz C veya DD ise, göğüslerinizi saracak beden spor sütyenleri seçmelisiniz. Bu sütyenler göğüslerinizin sallanmasını ve zıplamasını engellerler. Sarmalayan sütyenler her iki göğsü ayrı ayrı desteklerler ve bu da size maksimum destek sağlar.

 C ve DD cuplar için; kuşatma

DDD Cuptan büyük göğüsler için; sıkıştırma ve kuşatma
Eğer göğüsleriniz DDD bedenden büyükse, sizin hem sıkıştıran, hem de saran bir spor sütyeni edinmeniz gerekir. Bu tip spor sütyenleri size ihtiyacınız olan desteği sağlayacaklardır. Siz, spor sütyeni alırken kalın askılı olan modelleri tercih etmelisiniz çünkü; geniş askılı sütyenler göğüslerinizin ağırlığını iyi desteklerler ve omuz yorgunluğuna sahip olmanızı da engellerler.

DDD Cuptan büyük göğüsler için; sıkıştırma ve kuşatma

Spor sütyeninizin bakımı
Spor sütyenleri ucuz değildir ve eskimiş sütyenler size destek sağlamazlar. Bu nedenle spor sütyeninizin ömrünü uzatmak ekonomik açıdan daha akıllıca olacaktır. Spor sütyeninizin ömrünü uzatmak için; onları ılık suyla ve deterjan ile elde yıkayın çünkü spor sütyenleri, yapıları sebebiyle yüksek ısıya karşı dayanıksızdırlar.

Giymek ve yenilemek
Hala birkaç sene önce aldığınız spor sütyeninizi mi giyiyorsunuz? Eğer buna cevabınız evet ise yeni bir spor sütyeni almanızın vakti gelmiş demektir. Spor sütyeninizi kullanış sıklığınıza göre en az 6-9 ayda bir yenilemeniz gerekir ve unutmayın ki kilo verdiğiniz ya da aldığınız zaman sütyen bedeniniz de değişir. Yani spor sütyeniniz göğüslerinizi eskisi gibi desteklemediği zaman ilk iş onu yenisiyle değiştirin.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
En Çok Kilo Verdiren Egzersizler

En Çok Kilo Verdiren Egzersizler Nelerdir? En Çok Kilo Verdiren Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Çok Kilo Verdiren Egzersizler yazısını sadece bilgi...

Kapat