Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları

Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

En sık rastlanan güzellik sorunlarından biri olan şiş gözlerin pek çok farklı nedeni olabilir. Ağlamak, stres, ameliyat sonrası iyileşme süreci, genetik faktörler, deri iltihabı, sinüs, akşamdan kalma olmak, iklimsel değişimler, kötü beslenmek ve hormonal değişimler bu sebeplerden birkaçıdır. Peki, bu durumdan nasıl kurtulacağız?

İşte size 10, doğal ve uygulaması kolay çözüm!

Su
Şiş gözlerden kurtulmanın en kolay yolu bol bol su içmektir. Günde en az 8-10 bardak su içmelisiniz. Aksi taktirde vücudunuz ihtiyacı olan suyu alamaz ve göz kapaklarınız da dahil, vücudunuzun belli bölgeleri şişer. Ayrıca gün içinde gazlı içecekler, kahve ve şekerli içecekler içmemeye özen göstermelisiniz.

Çay poşetleri
İster yeşil ister siyah çay olsun, çay poşetleri gözlerdeki şişkinliği alırlar. Ayrıca gözlerinizde rahatlama da sağlarlar. Kaynar suda önce demlediğiniz sonra ılık hale getirdiğiniz nemli çay poşetlerini gözlerinizin üzerine yerleştirin ve üzerine yumuşak bir bez kapayın. Birkaç dakika sonra gözlerinizin şişkinliği inecektir.

Salatalık
Soğuk salatalık şiş gözlere iyi gelir. Bir salatalığı alın ve kalın dilimler halinde kesin. Salatalık dilimlerini 10 dakika buzdolabında beklettikten sonra göz kapaklarınızı kapatın ve gözlerinizin üzerine koyun. Salatalıklar ısınınca gözlerinizin üzerinden alın ve bunu günde birkaç kere tekrarlayın. Bu, kırışıklıklardan da kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Patates
Tıpkı salatalık gibi patates de şiş gözlere iyi gelir. Patatesteki nişasta, iltihap sökücü özelliğe sahiptir ve şiş gözleri indirir. Orta boy bir patatesi alın, kabuğunu soyun, yıkayın ve sonra iyice kurutun. Patatesi rendeleyin ve bir tülbente koyup bağlayın. Göz kapaklarınızın üzerine, birkaç dakika boyunca, bu bezi yerleştirin. gözünüzdeki şişkinlik azalana kadar bunu birkaç defa tekrarlayın. Bu formül, baş ağrılarına da iyi gelir.

Yumurta beyazı
Cildi sıkılaştırıcı özelliğiyle yumurta beyazı şiş gözlerinizin şişkinliğini alacaktır. Üstelik kırışıklık oluşumunu da önler. 2 yumurtayı alın ve sarılarıyla beyazlarını ayırın. Yumurtanın beyaz kısmını katı bir kıvam alana kadar çırpın. İçine birkaç damla cadıfındığı (macadamia) damlatın ve bir fırça ya da yumuşak bez yardımıyla bu karışımı gözlerinizin altına uygulayın ve kurumaya bırakın. Bu, cildinizin sıkılaşmasını ve daha az şişkin görünmesini sağlayacaktır.


Soğuk kaşık
5-6 metal kaşığı buzdolabına koyun ve 5-10 dakika bekletin. Soğuk bir kaşığı alın ve yuvarlak kısmını gözünüzün üzerinde birkaç dakika bekletin. Kaşık ısınınca soğuk olanla değiştirin. Bu, gözlerinizin rahatlamasını ve göz altı morluklarınızın azalmasını sağlayacaktır. Yorgun gözlere iyi gelen bu formülün ne kadar işe yaradığına şaşıracaksınız. Aynı tekniği soğuk bir poşet bezelye ile de uygulayabilirsiniz.

Sıcak su ve tuz
Bir bardak ılık suya (su çok sıcak olmamalı) yarım çay kaşığı tuz atıp karıştırın. Bir parça pamuğu bu suya daldırın ve gözkapaklarınıza pamukları koyun. Birkaç dakika bekledikten sonra pamukları alın ve en az yarım saat sonra tekrar aynı tekniği uygulayın. 

Soğuk su
Şiş gözlerinizin nedeni bir gece önce uyumamış olmanızsa soğuk su size yardımcı olacaktır. Buzlu soğuk suyla yüzünüzü birkaç defa yıkayın ve bunu günde birkaç defa tekrarlayın. Bunun dışında küçük bir torba buzu da şiş bölgelere koyabilirsiniz.

Çilek
Çilekleri yarım saat buzdolabında bekletin. Soğuk çileklerin tepelerini çıkartın ve çileği kalın dilimler halinde dilimleyin. Uzanın ve çilekleri göz altlarınıza yerleştirin. birkaç dakika bekledikten sonra çilekleri alın. Değişime inanamayacaksınız.

Aloe vera
İçeriğindeki E vitamini ve antioksidanlar aloe veranın şişkinliği almasının sebeplerindendir. Gözünüzün şişkin kısımlarına aloe vera sürmeniz yeterli olacaktır, yalnız dikkat edin aloe vera gözünüze kaçmasın.


Bu önerilerimizden en az birinin işinize yarayacağından eminiz. Fakat gözünüzdeki şişkinliklerin bir nedeni yoksa, görüşünüz bulanıksa, göz altı şişkinlikleriniz canınızı acıtıyorsa veya rahatsızlık hissi veriyorsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Biodermogenesi Bi-One Çatlak Tedavisi Nedir?

Biodermogenesi Bi-One Çatlak Tedavisi Nedir? Biodermogenesi Bi-One Çatlak Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Biodermogenesi Bi-One Çatlak Tedavisi Nedir​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat