Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları
Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları

Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sırt Yağından Kurtulmanın Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Siz farkında olmasanız da, sırt kaslarınızı pek çok şey için kullanıyorsunuz. Peki, onlara gereken ilgiyi gösteriyor musunuz?

Güçlü sırt kaslarına sahip olmak sırt ağrılarını iyileştirir ve önler, duruşu düzeltir ve sıkı bir vücuda kavuşmanızı sağlar. Peki, sırt kaslarını şekle sokmak için hangi hareketleri yapmalı? İşte en işinize yarayacak hareketler;

Yan duruş
İki elinize ağırlıklar alarak şınav pozisyonu alın. Bütün ağırlığınızı sol kolunuza verin ve sağ kolunuzu yanınıza kaldırın. Bu sırada sağ elinizde dambıl olsun. Bu hareketi yaparken daima karın kaslarınızı sıkın ve kalçanızın yere düzgün bir şekilde değdiğinden emin olun. Bu yanda hareketi 10-12 defa yapın ve sonra diğer yana geçin. Güçlendikçe daha ağır dambıllar kullanın.

Modifiye edilmiş kürek hareketi
Bu hareket için sağlam bir banka ihtiyacınız var. Ayaklarınızı yere basın ve dizlerinizi 90 derecelik açıyla kırarak banka yatın. Vücudunuzu sıkın ve kollarınızla kendinizi yukarı çekerek göğsünüzü banktan kaldırın. 2’ye kadar sayın ve sonra başladığınız pozisyona geri dönün. Bunu 10-12 tekrarlarla 3 set olarak yapmaya çalışın. Siz güçlendikçe bu hareketi bacaklarınızı düz uzatarak da yapmaya başlayabilirsiniz.

Ters uçuş
Bu hareketi küçük ağırlıklarla yapın. Bir sandalyenin ucuna oturun (ya da bir egzersiz topunun) ve belinizden itibaren öne doğru eğilin. Sonra, ağırlıklar omuz hizanıza gelene kadar kollarınızı yukarı kaldırın. Bu hareketten sonra başlangıç pozisyonunuza dönün ve bunu 10-12 tekrarla 3 set olarak yapın.

Yukarı çekme hareketi
Bir yuvarlak direnç bandı alın, onu barfiksinizden geçirin ve ayağınıza dolayın. Kendinizi yukarı çekin, 2 saniye kadar yukarıda bekleyin ve sonrasında yavaşça yere geri inin. Bunu yapabildiğiniz kadar çok yapın. İlk başlarda sadece 1-2 defa yapabilirsiniz, dert etmeyin. Zamanla güçleneceksiniz.

Not: Eğer dambılınız yoksa sporunuza içi dolu su şişeleriyle başlayabilir ve sonra dambıl alabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mükemmel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler

Mükemmel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler Nelerdir? Mükemmel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mükemmel...

Kapat