Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Anne Oldum / Doğum Sonrası Annelik / Sigaranın Çocuklar Üzerinde Etkileri Nelerdir?
Sigaranın Çocuklar Üzerinde Etkileri Nelerdir ?

Sigaranın Çocuklar Üzerinde Etkileri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Sigaranın Çocuklar Üzerinde Etkisi

Sigaranın Çocuklar Üzerinde Etkileri Nelerdir? Sigaranın Çocuklar Üzerinde Etkileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sigaranın Çocuklar Üzerinde Etkileri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.


Sigara normalde içici olan bireye etki ettiği gibi pasif içici olan bireyleri de oldukça etkilemektedir. Günümüzde her ne kadar reklamlar yapılmakta ne kadar uyarılar söz konusu olsa da ne yazık ki çocukların yanında sigara içilmeye devam etmektedir. Sigaradan etkilenen çocukların atar damarlarında ve diğer damarlarında hasarlar oluştuğu gözlenmektedir.


Ultrason taramaları, anne ve babasının sigara dumanına maruz kalan çocukların ana atar damar duvarında değişimleri ortaya koydu. Çocuklukta şah damarın iç zarında az da olsa kalınlaşma gözlenirken, yaklaşık 20 yıl sonra söz konusu çocuklar yetişkinliğe adım attıklarında bu kalınlaşmanın belirginleştiği gözlenmektedir. Bu açıdan dikkatli ve özenli davranmalı kapalı ortamlarda ve çocukların yanında sigara tüketmemeliyiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Emzirme Teknikleri Nelerdir?

Emzirme Teknikleri Nelerdir, Doğru emzirme nasıl yapılır? Emzirme Teknikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Emzirme Teknikleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat