Şeytan Tırnaklarından Kurtulun

Şeytan Tırnaklarından Kurtulun

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Şeytan Tırnaklarından Nasıl Kurtulursunuz? Şeytan Tırnaklarından Kurtulma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Şeytan Tırnaklarından Kurtulun ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

El tırnaklarınızın kenarlarında oluşan şeytan tırnakları, gerekli önlemler alınmazsa, daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirler.

Tırnaklarınızın etrafında oluşan şeytan tırnakları, sadece ellerinizin bakımsız görünmesine sebep olmaz, aynı zamanda gerekli önemler alınmadığı takdirde enfeksiyonlara neden olabilirler. Ellerinize uygulayacağınız düzenli bir bakım ile hem şeytan tırnaklarından kurtulmuş, hem de yaşayacağınız daha ciddi sağlık sorunlarını engellemek için gerekli önlemleri almış olursunuz.

Şeytan tırnağı nedir?
Şeytan tırnakları, tırnaklarınızın kenarlarında beliren tırnak etleri ve yaralara verilen addır. Bu deri parçaları, sürekli olarak saçlarınıza, kıyafetlerinize ve dokunduğunuz her şeye takılarak, çok rahatsız edici olabilirler.

Şeytan tırnaklarının en büyük sebebi kurumuş tırnak etleridir. Tırnak etleri kuruyan ve bu nedenle tırnaktan ayrılmaya başlayan kişiler, sürekli bir yerlere takılan bu deri parçalarını kopartma eğiliminde oldukları için, tırnak çevresinde, şeytan tırnaklarına ve daha sonrasında, enfeksiyonlara neden olabilirler.

Şeytan tırnaklarından nasıl kurtulabilirsiniz?
Siz de elinizdeki şeytan tırnaklarından rahatsızsanız, aşağıdaki tavsiyeleri uygulayarak, bu problemden kurtulabilirsiniz:

1. Her gün ılık bir suyun içine, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek, 15 dakika ellerinizi bu suda bekletin. Kısa zaman sonra tırnak etlerinizin-hatta ellerinizin-yumuşacık olduğunu göreceksiniz ve artık onları koparma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

2. Günde iki kere, özellikle yıkadıktan ve banyo yaptıktan sonra, ellerinize krem sürün. Seçeceğiniz el kremini iyice yedirdikten sonra, tırnaklarınıza, tırnak etlerinize ve tırnak çevrenize birkaç dakika boyunca masaj uygulayın. Böylece tırnak etlerinizin kurumasını engellemiş olacaksınız.

3. Eczanelerde ve kozmetik ürünler satan mağazalarda kolayca bulabileceğiniz, tırnak eti için özel olarak üretilmiş yağlardan edinin. Her gün bu yağı, tırnak çevrenizdeki kuru bölgeye uygulayın ve beş dakika bekleyin. İsterseniz, bu yağın içine zeytinyağı veya başka bitkisel yağlarda ekleyebilirsiniz.

4. Yatmadan önce ellerinize nemlendirici bakım uygulayın. Yoğun kıvama sahip, yağ içeren nemlendiriciler, dudak balsamları veya vazelin, bu iş için uygun olacaktır. Kullanacağınız ürünü elinize uyguladıktan sonra, tırnak çevrenize ve etlerinize iyice yedirerek masaj yapın. Bu uygulamanın daha etkili olmasını istiyorsanız, elinize pamuklu bir eldiven geçirerek uykuya dalmanızı tavsiye ederiz.

5. Manikür yapın veya yaptırın. Tırnak etlerinizi bir krem yardımı ile yumuşatıp, daha sonra yavaşça geri itmek, onların uzamasını ve şeytan tırnağına dönüşmesini engelleyecektir.

6. Son olarak, tırnak etlerinizi çiğneme ve koparma dürtüsü ile savaşın. Eğer bunun önüne geçebilirseniz, zamanla tırnak etlerinizin daha az havaya kalktığını ve şeytan tırnaklarınızın yok olduğunu fark edeceksiniz. Elinizi her ağzınıza götürdüğünüzde, kendinize engel olabilmeniz için ne gerekiyorsa yapın. Sakız çiğnemek işinize yarayabilir.

Şeytan tırnakları nasıl tedavi edilir?
Maalesef her zaman şeytan tırnaklarını engellemek mümkün olmuyor. Bunun yanında, doğru tedavi yöntemlerini kullanırsanız, bu sevimsiz yaraların çabucak iyileşmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak, şeytan tırnağını fark ettiğiniz anda, sorunlu dokuyu yumuşatmak için 5 dakika sabunlu suda bekletin. Daha sonra manikür setinizdeki aletler yardımı ile yumuşamış deriyi dibinden dikkatlice keserek, üzerine alkol uygulayın. Bazı kişiler, kesme işleminden sonra yaranın üzerine çabuk iyileşmesi için E vitamini uygulamayı tercih ediyorlar.

Bu yaraların enfeksiyon kapmasını engellemek için bulaşık yıkarken ve temizlik malzemeleri kullanırken, lastik bir eldiven giymenizi tavsiye ederiz. Eğer şeytan tırnağınızın çevresi şişer veya kızarırsa, daha fazla mikrop kapmasını önlemek için, önce elinizi sabunlu su ile iyice yıkayıp, daha sonra antibiyotikli krem sürerek, bu bölgeyi bandaj ile sarın. Bu uygulamadan sonra şişlik ve kızarıklık hala geçmediyse, mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.


Güzel ve şeytan tırnaksız ellere sahip olmak istiyorsanız, onlara çok iyi bakın. Her zaman nemlendirici bakımınızı doğru ve düzenli uygulayarak tırnak etlerinizin yumuşacık ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler

Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler Nelerdir? Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat