Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Selülitten Kurtulmak İçin En İyi 7 Popo Hareketi
Selülitten Kurtulmak İçin En İyi 7 Popo Hareketi

Selülitten Kurtulmak İçin En İyi 7 Popo Hareketi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Selülitten Kurtulmak İçin En İyi Popo Hareketleri Nelerdir? Selülitten Kurtulmak İçin En İyi Popo Hareketleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Selülitten Kurtulmak İçin En İyi 7 Popo Hareketi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Bikininizi giymek için zayıfladınız ama şu selülitlerden bir türlü kurtulamıyor musunuz? Peki, ne yapmalı?

Çömelme hareketi
Popo kaslarını en iyi çalıştıran hareketlerden biri meşhur çömelme hareketidir. Bu egzersizin bu kadar güçlü olmasının nedeni, popo kaslarınızı çalıştırmak için bütün vücut ağırlığınızı kullanıyor olmanızdır.

Ayağa kalkın ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Dizlerinizi kırın ve neredeyse görünmez bir sandalyeye oturmuş kadar aşağı doğru çömelin ve sonra poponuzu sıkarak tekrar dik durmak üzere kalkın. Bu hareketi 30 kere tekrar edin ve hareketi yaparken yavaş ve bilinçli bir şekilde, her kalkışta poponuzu sıkarak tekrarlayın. Bu hareketi 30 kere tekrarladıktan sonra ayaklarınızı birleştirin ve aynı hareketi ayaklarınız birleşikken de yapın. Daha sonra bu hareketi de bitirin ve ayaklarınızı omuzlarınızdan daha geniş açın ve aynı egzersizi 30 defa da bu şekilde yapın.

 Çömelme hareketi

Geriye tekme
Ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde durun ve bu sırada ellerinizin omuz genişliğinizde ve dizlerinizin kalça genişliğinizde olmasına dikkat edin. Sonra, ağırlığınzı sağ elinize ve sağ dizinize verin. Sol dizinizi ise kırık tutarak geriye doğru kaldırın ve sonrasında bacağınızı tavana doğru açın. Sonra dizinizi yine kırın ve bu sefer bacağınızı göğsünüze kadar çekin ve onra tekrar geriye tekmenizi atın.

Bu hareketi her iki bacağınızla da 30’ar defa tekrarlayın.

 Geriye tekme

Goblet çömelmesi
Bu çömelme şeklinde elinize dambıl alarak hareketi çok daha faydalı bir hale getirebilirsiniz. Bir dambılı, iki elinizle tutun ve göğsünüzün önüne doğru kaldırın ve daha önceki çömelme egzersizini bu defa, bu şekilde yapın.

 Goblet çömelmesi

Tepe tırmanışı
Bu egzersiz, baldırlarınızın ve bacaklarınızın çok güzel bir şekilde sıkılaşmasını sağlar.

Üstelik bu egzersizi ister spor salonunda ister açık havada, hafif bir yokuş bularak, yapabilirsiniz. Vücudunuzu ısıttıktan sonra (5 dakika canlı yüryüşle) koşmaya başlayabilir ve 30-60 saniye koştuktan sonra tekrar canlı yürüyüşe geçebilirsiniz. Bu döngüyü 6-12 kez tekrar ederek ve hızınızı her seferinde biraz daha arttırarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 Tepe tırmanışı

Atak hareketi
Önce düz bir şekilde durun, sonra, bir bacağınızı 3 adım kadar ileri koyun ve diğer bacağınız yere paralel olana kadar yavaşça yere doğru inin. Daha sonra yavaşça eski pozisyonunuza dönün ve aynı hareketi diğer bacağınızla tekrarlayın. Bunu 20-30 defa her iki bacakta da tekrarlayın. Bu hareketi, iki elinize dambıl alarak daha etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

 Atak hareketi

Tek bacak havada plank
Bu çok kas çalıştıran, başarılı bir egzersiz hareketidir. Öncelikle ‘plank’ dediğimizde yüz üstü yatar pozisyonda durmanız gerekiyor, sonra kendinizi dirseklerinizle destekleyerek yükseltin ve ayak parmaklarınızdan da destek alın. Sırtınızın düz durduğundan emin olun ve vücudunuzu sıkı tutun. Daha sonra, sağ bacağınızı düz bir şekilde kaldırabildiğiniz kadar yukarı doğru kaldırın ve 10-20 saniye kadar bu şekilde tutun, sonrasında ise bacak değiştirin.

Bu egzersiz, omuzlarınızı, karın kaslarınızı, sırtınızın alt kısmını ve poponuzu çalıştıracaktır.

 Tek bacak havada plank

Popo kaldırma hareketi
Bu egzersizi en sona bırakmakta fayda var çünkü kaslarınızı çalıştırdığı kadar esnetmektedir de.

Sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı bir sandalye ya da koltuğa koyun. Poponuzu sandalyeye doğru yaklaştırın ve dizlerinizin kafanızdan yüksekte olduklarından emin olun. Omuzlarınızı yerde tutarak ve ayaklarınızı olduğu yüzeyden kaldırmayarak poponuzu yukarı doğru kaldırın ve bu sırada sıkabildiğiniz kadar sıkın. Sonra poponuzu sıkmayı bırakarak tekrar yere yatın.

 Popo kaldırma hareketi

Eğer bu egzersizi her gün yaparsanız, kısa bir süre sonra kaslarınızın nasıl da sıkılaştığını göreceksiniz. Bu egzersizleri bir de sağlıklı beslenme ile birlikte yaparsanız, çok daha hızlı bir şekilde selülitten kurtulursunuz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Daha İnce Ve Sıkı Bacaklar İçin Egzersizler

Daha İnce Ve Sıkı Bacaklar İçin Egzersizler Nelerdir? Daha İnce Ve Sıkı Bacaklar İçin Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha İnce Ve...

Kapat