Selülitten Kurtulma Yöntemleri

Selülitten Kurtulma Yöntemleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Selülitten Kurtulma Yöntemleri Nelerdir? Selülitten Kurtulma Yöntemleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Selülitten Kurtulma Yöntemleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​

Bazı insanlar selülitleri ile barışıktırlar, bazıları ise değildirler. Selülitleri ile barışık olanları tebrik ediyoruz ama biz, bunu kabullenemeyen kadınlar olarak, bu sorundan bir an önce nasıl kurtulacağımızı bilmek istiyoruz.

Selülit, yağ hücrelerinin yapısının zayıflaması ve bu hücrelerin sarkmaları sonucu ciltte ortaya çıkan portakal kabuğu görünümüdür ve yaş ilerledikçe bu görüntü kötüleşir.

Selülite kadınların cinsel hormonları sebep olmaktadır. Bu nedenle erkeklerde çok nadir olmakla beraber, çoğunlukla (maalesef) kadınlarda görülen bir sorundur.

İşte size bu portakal kabuğu görünümünden kurtulmanızı sağlayacak ipuçları!

Vücudunuzu fırçalayın
Bu son derece kolay ve gerçekten de etkili bir yöntemdir.

Günde 1 kere, banyo yapmadan önce, kuru cildinizi fırçalayın. Fırçalamaya ayaklarınızdan başlayın ve yukarı doğru ilerletin. Kalbe doğru, uzun hareketler yapmalısınız.

Bu hareket, lemfatik sıvınızın harekete geçmesini, toksinlerin dağılmasını ve yağların hareket etmesini sağlar.

Masaj yaptırın
Masaj yapmak ya da yaptırmak selülitlerinizin azalmasını sağlar. Masaj yaparken krem ya da masaj yağları kullanmak iyi bir fikir olacaktır.

Tıpkı fırçalamada yaptığınız gibi, bacaklarınızı yukarı, kalbinize doğru ovmalısınız ve bu ovmaları dairesel hareketlerle yapmalısınız.

Egzersiz yapın
Malesef selülitten kurtulmanın en iyi yolu egzersiz yapmaktır. Yoga, bu amaca iyi hizmet eden bir egzersizdir.

Ayrıca uzun bir günden sonra bacaklarınızı yukarıya doğru uzatmak, lemfatik sıvının yukarı doğru hareket etmesine yardımcı olacağı için, selülit oluşumunu azaltacaktır.

Yürümek bile selülit oluşumunu azaltır.

Doğru beslenin
Selülit görünen yağlardan oluştuğu için, yediğiniz yağları azaltmanızın selülitlerinizin azalmasını sağlıyor olması çok da büyük bir süpriz değildir (Hızlı sonuç veren diyetler bu konuda işe yaramazlar).

İşlenmiş, doymuş yağlara ve trans yağlara sahip gıdalar selülite neden olurlar. Aynı şekilde alkol, şeker ve gazlı içecekler de selülite neden olurlar.

Birçok insan kafeinin de selülite neden olduğunu düşünür ama abartılı bir miktarda tüketmediğiniz sürece, kafein selülit oluşumuna neden olmamaktadır.

Kısacası selülitlerden kurtulmak için sihirli bir yöntem yoktur. Sağlıklı beslenmeniz gerekir.

Krem kullanın
Kremler gerçekten de işe yarıyorlar. İyi bir anti-selülit kremini paranıza kıyıp alın ve mutlaka düzenli olarak kullanın.

Kafein, teofilin, Paraguay çayı gibi içeriklerin olduğu kremleri seçmenizi öneririz.


İpuçlarını ve aslında selülitten kurtulmanız ne kadar kolay olduğunuz öğrendiğinize göre şimdi harekete geçmenizin tam zamanıdır!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vücuttaki Çatlaklarla Baş Etmenin Yolları

Vücuttaki Çatlaklarla Baş Etmenin Yolları Nelerdir? Vücuttaki Çatlaklarla Baş Etmenin Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücuttaki Çatlaklarla Baş Etmenin Yolları ​yazısını sadece bilgi...

Kapat