Selülitlere Karşı Etkili Gıdalar

Selülitlere Karşı Etkili Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Selülitlere Karşı Etkili Gıdalar Hangileridir? Selülitlere Karşı Etkili Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Selülitlere Karşı Etkili Gıdalar ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​

Beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız, birkaç ufak değişiklik ile selülitlerinizden kurtulup, çok daha sıkı ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.


Selülit, neredeyse bütün kadınların şikayet ettiği bir sorundur. Günlük hayatta edinilen beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam biçimleri sayesinde, selülitli bir vücuda sahip olmak çok daha kolay hale geldi. Peki, bu selülitlerle nasıl savaşılır? Nasıl selülitsiz ve sıkı bir vücuda sahip olunur? İşte size selülitlerinizden kurtulmanızı kolaylaştıracak besinler;

Su
Su, selülit ile savaşta kadınların en yakın dostudur. Bol bol su içerek, vücudu zararlı toksinlerden arındırmak, selülitlerinizin de azalmasını sağlar. Susuz kalmış bir cilt, git gide formunu kaybederek, kırışmaya, çatlamaya ve sarkmaya başlar.

Bolca su tüketmek, yağ hücrelerinizi kaplayarak, daha diri görünümlü bir cilde sahip olmanızı sağlar. Selülitlerinizi en aza indirmek için günde 8-12 bardak su içmeli ve bunun yanında elma, üzüm ve salatalık gibi H2O bakımından zengin gıdalar tüketmelisiniz.

Renkli gıdalar
Cildinizin, pürüzsüz ve sinir bozucu selülitlerden uzak olması için başka bir hile de renkli gıdalar tüketmektir. Meyve ve sebzelerinizi seçerken, daha canlı renklerde olanları tercih etmeye çalışın. Renkli gıdalar birçok vitamini içlerinde barındırırlar. Bu vitaminlerden bir tanesi de ciltteki kollajen kaybını engelleyen C vitaminidir. Kollajen cildinizdeki elastikiyeti artırır ve cildiniz ne kadar elastik olursa, selülitleriniz o kadar azalacaktır. Günlük olarak tüketeceğiniz 75 miligram C vitamini, cildinizdeki kollajenlerin korunmasını sağlar.

Bundan sonra manav alışverişine gittiğinizde, gökkuşağı renklerine sahip olan sebze ve meyveleri almaya özen gösterin. Kırmızı dolmalık biber, ıspanak, yaban mersini, domates ve ananas gibi gıdalar, günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılayarak, selülitlere karşı gereken önlemleri almanızı sağlayacaklardır.

Tam tahıllı ve kepekli gıdalar
Beyaz ekmek, selülit açısından pek de iyi sayılmaz. Günlük olarak tüketeceğiniz karbonhidratları kepekli ve tam tahıllı gıdalardan almaya çalışın.

Beyaz pirinç, beyaz ekmek ve şekerli tahıllar gibi rafine edilmiş tahıllar, kepekli tahıllara göre vücutta daha çabuk parçalanırlar ve kan şekerinizi yükselterek, vücudunuzda yağ yakmak yerine, yağ depolamaya yardımcı olurlar. Bu depolanan yağlar da, vücudunuzda selülitlerin oluşmasına sebep olurlar.

Bunun yanında, yulaflı gıdalar, tam tahıllı ekmekler, kahverengi pirin ve patlamış mısır gibi gıdalar, kan şekerinizi dengeler ve vücudunuzun aşırı yağ depolamasını engeller.


Bu ufak beslenme ipuçları, selülitlerinize veda edip, çok daha sağlıklı ve sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaklardır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hafızanı Güçlendirip, Genç Kalmanın Yolları Nelerdir?

Hafıza Güçlendirici Gıdalar Hangileridir? Hafıza Güçlendirici Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hafızanı Güçlendir, Genç Kal​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat