Selülitle Savaşmanın Doğal Yolları

Selülitle Savaşmanın Doğal Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Selülitle Savaşmanın Doğal Yolları Nelerdir? Selülitle Savaşmanın Doğal Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Selülitle Savaşmanın Doğal Yolları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​

Selülit her yaştan kadının derdi. Bundan kurtulmak için hemen kimyasal yöntemlere yönelmeden önce doğal olanı mutlaka deneyin.


Bitkiler
Kara hindiba yaprakları ve gingko biloba bitkisi vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırırlar ve toksinleri vücudunuzdan atmanıza yardımcı olurlar. Gotu Kola, çemenotu ve maydanoz da dolaşımı hızlandırmada ve bağ dokuyu iyileştirmede etkilidirler. Fakat bu bitkileri kullanmadan önce doktorunuza hangilerinin size uygun olduklarını mutlaka danışın.

İşlenmemiş gıda ve alkalin diyeti
Selüliti azaltmada alkalin beslenme ve işlenmemiş gıdalar da yardımcı rol oynar.

Doğal cilt bakımı ürünleri kullanın
Eğer siz de bizim gibi cilt bakımınıza düşkünseniz, biraz ara vermeniz gerekecek. Kokulu ve pahalı kremler ne kadar hoş olsalar da bazen en doğrusu doğal olanı kullanmaktır. Pek çok cilt kremi kimyasal içerir, bu kimyasallar yağ hücrelerinin içine girip orda kalabilirler ve böylece selülitler daha çok gözle görünür bir hale gelirler. Konu selülitle savaşmaksa, dostunuz kesinlikle doğal ürünlerdir.

Egzersiz
Kasları şekillendirmede en büyük yardımcı egzersizdir. Egzersiz, sağlıklı ve fit olmanın yanında, selülitle savaşmaya ve selüliti önlemeye de yardımcıdır. Mesela trampolinde zıplamak hem yaşlanmayı geciktirir, hem de stresi azaltır. Ayrıca kas gücünü arttırır ve selülit ve yağlardan kurtulmanızı sağlar. Günde 5 dakika trampolinde zıplamak son derece faydalıdır.

Deniz yosunu banyosu
Haftada 1 gün 4 parça deniz yosununu banyo suyunuza katarak selülitten kurtulabilirsiniz.

Su
Suyun selülitle savaşmada ne kadar önemli olduğunu artık bilmeyen yok. Cildinizin iyiliği için bol bol su içmelisiniz.

Kahve çekirdeği
100 gr. kahve çekirdeğini makine de çekip, toz haline getirin içine badem yağı ve sandalwood yağı ilave edin. Karışımın ne çok yağlı, ne de kuru olmamasına dikkat edin. Haftada 3 gün bu karışım ile bacaklarınızı ovun (Tuba Ünsal’ın formülüdür).


Her şeyden önce sağlıklı beslenin ve hareket edin. Bu formülleri de uygulayarak kısa zamanda etkili sonuçlar alacağınızdan eminiz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ellerinizi Daha Genç Göstermenizin Yolları

Ellerinizi Daha Genç Göstermenizin Yolları​ Nelerdir? Ellerinizi Daha Genç Göstermenizin Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ellerinizi Daha Genç Göstermenizin Yolları​​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat