Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Salatanıza Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Besinler
Salatanıza Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Besinler

Salatanıza Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Besinler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Salatanıza Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Salatanıza Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Besinler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Salatanıza Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Besinler

Salatınızı eğlenceli hale getirmekten korkmayın!

Salata kadar diyetinize yardımcı başka bir şey yok ama kabul de etmeliyiz ki her gün salata yemek zamanla sıkıcı olmaya başlar. Peki, bu durumda ne yapmalı? Salataya hem sağlıklı, hem lezzetli, hem de eğlenceli nasıl alternatifler ekleyebilirsiniz? İşte size sağlıklı önerilerimiz!

Salatanızın temelini değiştirin
En temelden başlayalım. Sürekli atom salata yemekten sıkılmadınız mı? Sıkıcı atom salatayı marul, akdeniz yeşilliği, roka, ıspanak ve lahana gibi seçeneklerle renklendirebilir ve eğlenceli hale getirebilirsiniz!

Sebzeler
Taze sebze eklemek salatanıza hem renk, hem de lezzet katacaktır. Çeri domates, havuç ya da salatalık eklemek ilk akla gelenlerdir ama siz dilediğiniz sebzeleri salatanıza ekleyebilirsiniz!

Meyveler
Tıpkı sebzeler gibi, dilediğiniz her meyveyi salatanıza gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz.

Kabuklu yemişler
Hem kalbinize, hem de salatanıza bir iyilik yapın ve kabuklu yemişleri salatanıza ekleyin. Ceviz ve bademleri kırarak, küçük parçalar halinde salatanıza koyun. Burada tek dikkat etmeniz gereken fazla tuzlu ya da çikolataya batırılmış olmamaları.

Düşük yağ oranlı peynir parçaları
Tam yağlı peynirler salatanıza ekstra kalori eklerler. Bunun yerine düşük yağ oranına sahip peynirleri salatanıza ekleyin.

Balık, tavuk ya da yumurta
Salatanızı iyice doyurucu ve besleyici bir yemeğe çevirmenin en iyi yolu ona protein eklemektir! Izgara tavuk, balık ve ya katı yumurtayı salatanıza ekleyebilirsiniz.

Bu kadar çok lezzetli seçenekle artık salata yemekten sıkılmayacaksınız!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
En Sağlıklı 7 Suşi Çeşidi

En Sağlıklı 7 Suşi Çeşidi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Sağlıklı 7 Suşi Çeşidi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat