Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Sağlıklı ve Zayıf Kalmanız İçin Yemeniz Gereken 7 Yağlı Gıda
Sağlıklı ve Zayıf Kalmanız İçin Yemeniz Gereken 7 Yağlı Gıda

Sağlıklı ve Zayıf Kalmanız İçin Yemeniz Gereken 7 Yağlı Gıda

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sağlıklı ve Zayıf Kalmanız İçin Yemeniz Gereken 7 Yağlı Gıda hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı ve Zayıf Kalmanız İçin Yemeniz Gereken 7 Yağlı Gıda yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Sağlıklı ve Zayıf Kalmanız İçin Yemeniz Gereken 7 Yağlı Gıda

Yeterli miktarda yağ tüketmemek metabolizmanızı yavaşlatır, daha çok abur cubur istemenize neden olur, kendinizi halsiz ve depresif hissedersiniz. Bunları önlemek için sağlıklı ve lezzetli yağları tüketin.

Zeytinyağı

Son derece sağlıklı bir yağ olan zeytinyağı mutlaka tüketmeniz gereken yağların başında geliyor. Salatalarınıza, yemeklerinize katacağınız zeytinyağı kolesterolünüzü düşürecek, belinizin incelmesine yardımcı olacak ve bütün sağlığınızı ayakta tutacaktır.

Kenevir yağı
Ülkemizde çok bilinmeyen kenevir (haşhaş) yağı, Omega 3 ve 6, E vitamini ve klorofil içerir. Ayrıca kenevir tohumunu da salatalarınıza katarak sağlığınıza sağlık katabilirsiniz. Kenevir yağını salatalarınızda ve yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

Çiğ kabuklu yemişler
Badem, kaju, ceviz ve pekan cevizi vücudunuz için son derece faydalıdır. Mineral ve vitamin açısından zengin olan bu yemişler beyninizin işleyişi, kilo kaybı için son derece önemli. Ayrıca bu yemişler, fazla yemenizin de önüne geçerler. İçeriklerindeki magnezyum, potasyum, manganez, çinko, bakır ve demir enerji, metabolizma hızı ve bütün beden sağlığı için son derece önemlidir.

Avokado
Salataların bir numaralı tercihi olan avokado, yağ açısından zengindir ama bu yağlar vücudunuz için de son derece faydalıdırlar. Üstelik beyniniz için faydalıdır ve stresle baş etmenizi sağlar. İçeriğindeki B vitamini kadınlar için de son derece önemlidir. Yine içeriğinde bulunan E vitamini saçlarınızın ve cildinizin sağlıkla parlamasını sağlarken, antioksidan özellikleri, içinde bulundurduğu lif, potasyum, magnezyum ve bitkisel protein sizi sağlıklı kılar. Günde ¼ oranında avokado tüketmeye özen gösterin.

Hindistan cevizi
İçeriğindeki metabolizma güçlendirici, kolesterol düşürücü yağlar ayrıca sindirime iyi gelirler ve kan dolaşımınızı iyileştirirler. Hindistan cevizinin faydalarından bir diğeri de depresyona iyi gelmesidir.

Çiğ hindistan cevizini ister salatanızda, ister tek başına tüketin. Hindistan cevizi yağını ise yemekleri pişirirken, smoothie hazırlarken kullanabilirsiniz.

Çiğ/işlenmemiş çekirdekler
Kenevir, keten tohumu, kabak çekirdeği, ay çekirdeği hepsi de sizin için son derece faydalıdır. Sindirimi kolaylaştırıcı özellikleriyle ve içeriğindeki protein ve Omega 3 ile çekirdekleri, günde 6 yemek kaşığı oranında tüketmeye dikkat edin.

Kakao
İşlenmemiş kakao biz kadınların en iyi dostudur! Günde 30 gr. çikolata metabolizmanızı hızlandırır, iştahınızı azaltır, kalbinizi korur, kan basıncınızı düzenler, insülin seviyenizi düzenler, enerji verir, stresi azaltır, odaklanmanızı sağlar, libidonuzu uyarır ve tiroid bezlerinizin düzenli çalışmalarını sağlar. Ayrıca kakao da kakao tozu da B vitamini, demir, C vitamini, magnezyum, sağlıklı yağlar, lif ve çinko açısından zengindirler.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Öğlene Kadar Sizi Tok Tutacak Kahvaltı Önerileri

Öğlene Kadar Sizi Tok Tutacak Kahvaltı Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Öğlene Kadar Sizi Tok Tutacak Kahvaltı Önerileri yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat