Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın El ve Ayak Bakımı / Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Çözümler
Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Çözümler

Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Çözümler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Çözümler Nelerdir? Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Çözümler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Çözümler​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Çoğu kadın kırılan, çatlayan tırnaklar ve kuruyan tırnak etlerinden şikayet eder. Güçsüz tırnaklar bazen kalıtsal bir özellik olsa da, bazı yöntemleri uygulayarak, daha sağlıklı, güçlü ve çabuk uzayan tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnaklarınızı onarmak ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için size vereceğimiz önerilerden yararlanabilirsiniz.

Tırnaklarınızı zeytinyağına batırın
Güçsüz ve ince tırnaklara sahipseniz, onları 10-15 dakika zeytinyağı koyulmuş bir kapta bekletmenizi tavsiye ederiz. Bu işlemi, ilk bir ay boyunca her gün, daha sonrasında haftada iki kere yapmanız yeterli olacaktır. Bu masrafsız ev bakım kürü, tırnaklarınızı güçlendirecek ve çok daha sağlıklı görünmelerini sağlayacaktır.

Kütikül kremi kullanın
Kütikül, tırnaklarımızın çevresinde oluşan ölü tırnak etlerine verilen addır. Tırnaklarınıza uygulayacağınız, rahatlatıcı bir kütikül kremi, tırnaklarınızı besleyerek, bu etlerin yumuşamasını ve içerdiği E vitamini ile tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

Ev işi yaparken eldiven takın
Bulaşık yıkarken, evi temizlerken veya bahçe işleri ile uğraşırken mutlaka eldiven takın. Eldiven kullanmadığınız takdirde, deterjanlar ve temizlik malzemeleri, tırnaklarınıza direk temas ederek, kırılma ve soyulmalara neden olacaklardır.

Kaliteli bakım ürünleri kullanın
Kullanacağınız kaliteli ve etkili bakım ürünleri, birkaç günde tırnaklarınızdaki soyulmaları azaltabilir. Protein ve antioksidan içeren, mineral bakımından zengin ürünler kullanmaya özen gösterin. Bu ürünler, kuru ve yıpranmış tırnaklarınıza gereken bakımı sağlayacaktır. Bir kat oje sürmek de, bazen tırnaklarınızı korumak için iyi bir yöntemdir.

Biotin bakımından zengin besinler tüketin
Yediğiniz ürünlerin, biotin içermesine dikkat edin. Yumurta, ciğer, kepekli tahıllar, karnabahar ve avokado, biotin açısından zengin besinler arasındadır. Bu ürünler sağlık açısından iyi oldukları gibi, aynı zamanda tırnaklarınızı sertleştirip, güçlendirirler. Eğer çok gerekli ise biotin hapı da kullanabilirsiniz.

Tırnaklarınızı zorlamayın
Tırnaklarınız, soda açmak, telefon tuşlamak veya buna benzer işler yapmak için kullanacağınız bir araç değildir. Bu işleri yaparken kalem, açacak veya başka malzemeler kullanmaya özen gösterin.

Her gün multivitamin alın
Vitaminler sağlık açısından bir gereklilik olduğu gibi, tırnaklarınızın güçlenmesinde de çok etkilidir. A vitamini, C vitamini ve kalsiyum eksikliği, tırnaklarınızın çabuk kırılmasına ve yıpranmasına yol açar. Her gün multivitamin ve kalsiyum aldığınızdan emin olun. Ayrıca kalsiyum ve protein açısından zengin besinler tüketmeye dikkat edin.

Ojelerinizi silerken dikkatli olun
Ayda bir veya iki kereden fazla aseton kullanmamaya çalışın. Aseton maddesi, tırnaklarınızı yıpratarak, daha çabuk kırılmalarına neden olur.

Tırnaklarınıza masaj yapın
Tırnaklarınıza uygulayacağınız masaj, kan dolaşımını arttırarak, tırnaklarınızın daha güçlü ve hızlı uzamasını sağlar. Nemlendirici losyon kullanarak ellerinize, tırnak etlerinize ve tırnaklarınıza masaj yapın. Zamanla bunun faydasını göreceksiniz.

Bol su için
Su içmek sadece kuru ve güçsüz tırnaklarınızı nemlendirmeyecek, aynı zamanda saçlarınıza ve cildinize de faydalı olacaktır. Her gün mutlaka 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Pedikür Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pedikür Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir? Pedikür Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Pedikür Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat