Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Sağlıklı ve Ekonomik Beslenmenin Yolları Nelerdir?
Sağlıklı ve Ekonomik Beslenmenin Yolları Nelerdir ?

Sağlıklı ve Ekonomik Beslenmenin Yolları Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Sağlıklı ve Ekonomik Beslenmenin Yolları Nelerdir? Sağlıklı ve Ekonomik Beslenmenin Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı ve Ekonomik Beslenmenin Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Sağlıklı ve Ekonomik Beslenmenin Yolları

Pek çok insan sağlıklı beslenmenin pahalı, sağlıklı olmayan gıdaların ise ucuz olduğunu düşünür. Fakat bu illa böyle olmak zorunda değil!

Evde yemek pişirin
Böylece sağlıklı beslenmek sandığınız kadar masraflı olmaz.

Haftasonları alışveriş yapın
Buzdolabınız doluyken kendinize bir şeyler pişirmek için daha hevesli olursunuz. Önceden market alışverişinizi yaparak, dışarıdan yemek söyleme tehlikesinden kurtulun.

Mevsimsel alışveriş yapın
Sağlıklı beslenmek için sebze yemeye başlamanız gerekir ve yediğiniz sebzelerin lezzetli olmaları motivasyonunuzu yüksek tutacaktır. Bu nedenle sebze ve meyve seçerken mevsimi olanları tercih edin.

Pazardan alışveriş yapın
Böylece hem daha lezzetli ve taze ürünler alırsınız, hem de daha ekonomik fiyatlara alırsınız.

Yeşil yapraklara odaklanın
Ispanak, lahana ve pazı gibi yapraklı sebzeler hem çok besleyici, hem de ucuzdurlar.

Daha az et yiyin
Bu para biriktirmenin en kolay yoludur. Et, her zaman en pahalı yiyecektir ve bunu haftada 1 ya da 2 defa yemek hem daha sağlıklı, hem de daha ekonomik olacaktır.

Konserve balık tercih edin
Balık, sağlıklı beslenmenin önemli bir parçasıdır fakat zaman zaman pahalı olabilir. Böyle durumlarda konserve ton, sardalya gibi balıklara yönelin. Hem ekonomik hem de D vitamini, protein ve omega 3açısından zengin gıdalar tüketmiş olursunuz.

Uzun vadeli düşünün
Beslenmenizi sağlıklı tutmak için sizi en çok motive edecek şey geleceği düşünmek. Yağlı ve kolay elimize geçen gıdaları tüketmek elbette kolay ve keyif vericidir ama biz daha uzun bir zaman yaşayacak canlılarız. Kötü beslenme yaşlılığınızda size kalp hastalığı, felç, kanser, diyabet ya da ağrılı bir hayat olarak geri dönebilir.

Gördüğünüz gibi, sağlıklı beslenmek sandığınız kadar zor ve pahalı değil.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Beslenme Hakkında Önemsenmeyen Gerçekler

Beslenme Hakkında Önemsenmeyen Gerçekler​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Beslenme Hakkında Önemsenmeyen Gerçekler​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat