Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın 7 Sırrı
Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın 7 Sırrı

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın 7 Sırrı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın Sırrı Nedir? Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın Sırları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın 7 Sırrı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Saçlarınıza dikkatli bakarak onların daha sağlıklı olmalarını sağlayın.

Kim sağlıklı, yumuşak, parlak ve dokunulası saçlara sahip olmak istemez ki?

İşte size sağlıklı saçlara sahip olmanın sırları!


Çatallaşan saç uçlarınızdan kurtulun
Bu küçük çatalları kesmek saçınızda gerçekten de büyük değişime neden olacaktır. Saç uçlarınızı ayda 1 aldırarak, hem çatallaşan ve kırılan saç uçlarından kurtulur hem de daha düzgün görünen, daha sağlıklı uzayan saçlara sahip olursunuz.

Buklelerinizi koruyun
Saçınızı fönle kurutmak, düzleştiricilerle düzleştirmek, maşa ve kıvırıcılarla kıvırmak gerçekten de çok zarar verici işlemlerdir. Saçlarınızı hem kuruturlar, hem de yıpratırlar. Aynı zamanda da kırıklara ve çatallaşmış saç uçlarına sahip olmanıza neden olurlar! Saçlarınızı bu şekillendiricilerle şekillendirmeniz gerektiğinde, saçlarınızda mutlaka ısıya karşı koruyucu ürünler kullanın.

Durulanmayan krem kullanın
Bunlar gerçekten de saçınız için mükemmel ürünlerdir. Saçlarınızı hem yumuşatır, hem nemlendirir hem de kaybettiği vitamin ve besinleri geri almasını sağlarlar.

Şampuan ve saç kremi
Saçlarınız zamanla sürekli kullandığınız şampuan ve kreme alışır. Bu nedenle, arada bir, kullandığınız ürünleri değiştirmeniz saçınız için faydalı olacaktır.

Sıcaklık
Soğuk suyun her şeyi iyileştirdiğini unutmayın! Her ne kadar sıcak su ile banyo yapmak çok rahatlatıcı da olsa, saçınız için hiç de sağlıklı değildir. Ilık ya da sıcak su saçınızın nemini alır ve saçlarınızı kurutur. Bu nedenle ideali, sıcak ya da oda sıcaklığında suyla yıkanmak ve saç kremine geçince ise soğuk su kullanmaktır.

Lastik saç tokalarından uzak durun
Her ne kadar saç tokaları hayatımızı kurtarıyor da olsa saçlarınıza zarar verirler. Bu nedenle saç tokalarını mümkün olduğunca az kullanın ve bunun yerine bantlar ya da tel tokalar kullanın.

Bakım yapın
Saçlarınıza zeytinyağı sürün ve bu, gece boyunca saçınızda kalsın. Zeytinyağı, saçınız için son derece faydalıdır. Saçınızın nemini geri kazanmasını sağlar.


Unutmayın, saçlar biz kadınların en önemli süsüdür! Onlara iyi bakın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? Kıvırcık Saçlara Şekil Vermenin Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat