Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Sağlıklı Saçlar İçin Gerekli Besinler
Sağlıklı Saçlar İçin Gerekli Besinler

Sağlıklı Saçlar İçin Gerekli Besinler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
​Sağlıklı Saçlar İçin Gerekli Besinler Nelerdir? Sağlıklı Saçlar İçin Gerekli Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı Saçlar İçin Gerekli Besinler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Bazı besinleri daha fazla tüketerek, daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda size önereceğimiz gıdalar, saçınızın mükemmel görünmesini ve sağlıklı olmasını sağlayacağı gibi vücudunuza da faydalı olacak. Yani, eğer daha önce saçınızın maksimum hızda uzamasını sağlayacak, kırılmasını ve dökülmesini engelleyecek gıdalar olup olmadığını merak ettiyseniz doğru yerdesiniz demektir!

Aşağıda yazdığımız yazıyı dikkatle okuyun ve saçınıza, vücudunuza ve ruhunuza iyi gelecek bu gıdaları gündelik hayatınızdaki yemek düzeninize mutlaka ekleyin.

Fasulye
Fasulye adeta sihirli gıdadır. Ne kadar çok yerseniz saçınız o kadar güzel görünür! Peki, bu nasıl olur? Fasulye ve mercimek, protein, çinko, biyotin ve demir açısından son derece zengindirler ve bu da fasulye ve mercimeğin saç uzaması için en iyi gıdaların başında gelmesini sağlar!

Balık
Omega 3 yağ asitleri açısından zengin balıklar, kesinlikle saç için yararlı besinlerin başında gelmektedirler. Herkes omega 3’ün vücudumuz için ne kadar yararlı bir yağ asidi olduğunu ve mutlaka beslenme planımızda olması gerektiğini biliyor. Ama aynı zamanda bu yağ asidinin saçları içerden besleyip, nemlendirdiğini de unutmamakta fayda var. Bu asitler vücudunuza iyi geldiği kadar, saçlarınızın da parlak ve sağlıklı olmasını sağlar.

Yumurta ve süt ürünleri
Vücudunuz sağlıklı olmak için birçok proteine ihtiyaç duyar, tabii saçınız da! Yumurta ise protein deposu değil midir? Eğer yumurtanın çok da hayranı değilseniz size düşük yağ oranı olan süt ürünlerini öneririz çünkü bu ürünler de protein deposudur ve saçlarınızın güç ve elastikiyet kazanmasını sağlarlar.

Kabuklu yemişler
Kabuklu yemişler, vücuda faydalı yağlar kattığı gibi vitamin ve mineraller de sağlarlar. Bu vitamin ve mineraller saçlarınızın incelmesini engeller. Arada bir sevdiğiniz kabuklu yemişlerden az miktarda tüketin. Bu, saçınızın ihtiyacı olan çinko ve selenyumu almanızı sağlar ve erken saç dökülmelerini engeller.

Havuç
Kafa derinizin dökülmesi ve kepek yüzünden ortaya çıkan yanma ve kaşınma hissini engellemek için kafa derinizi besleyecek ve dengesini sağlayacak besinler de tüketmeniz gerekir. İşte burada havuç devreye girer. Havucun gözlere iyi geldiğinin sadece bir peri masalı olduğunu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz demektir. A vitamininin gücüne inanmaya başlasanız iyi edersiniz. Havuç gözlerinize iyi geldiği kadar, kafa derinize ve saçınıza da iyi gelecektir.

Koyu yeşiller
Koyu yeşil sebzeler, A ve C vitamini deposudurlar. Kepeksiz, sağlıklı, parlak ve doğal olarak nemli saçlar için bir kase salata, ıspanak veya brokoli yiyin ve etrafınızdakileri havalı saçlarınız ile kıskandırın.

İstiridye
Bu lezzetli besin sadece afrodizyak değildir. Aynı zamanda saçlarınız için de son derece faydalıdır. İstiridyenin, çinko ve yüksek oranda antioksidan deposu olması, saçınızın güçlenmesini sağlar.

Muz ve kuru üzüm
Son olarak saça fayda sağlayan ve en çok sevilen besinlerimize geldi sıra. Eminiz ki şu an isimlerini okumanız bile canınızın muz ve kuru üzüm çekmesi için yeterli oldu. Muz yiyerek vücudunuzun B6 vitamini depolamasını, kuru üzüm yiyerek de demir depolamasını sağlayın. Vitamin B; saç foliküllerinizin sağlıklı olmasını ve demir de kafa derinize bolca oksijen gitmesini sağlar ve bu saç kaybını, kırılma ve kopmaları önler ve saçın kolayca uzamasını sağlar.

Gördüğünüz gibi, vücudunuz için sağlıklı olan besinler aynı zamanda saçlarınız için de son derece sağlıklıdırlar. Bu gıdalardan hangisini saçınız için daha çok yemeniz gerektiğini belirlemenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Su Dalgalarına Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Su Dalgalarına Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir? Su Dalgalarına Sahip Olmanız İçin Yapmanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Su Dalgalarına Sahip...

Kapat