Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Zararlılar / Sağlıklı Olduğunu Sandığınız Besinler
Sağlıklı Olduğunu Sandığınız Besinler

Sağlıklı Olduğunu Sandığınız Besinler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sağlıklı Olduğunu Sandığınız Besinler Nelerdir? Sağlıklı Olduğunu Sandığınız Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı Olduğunu Sandığınız Besinler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bu besinler aslında sağlıklı değiller.

Sağlıklı yaşamaya çalışırken daha iyi bir alternatif olduklarını sandığınız için sağlıksız gıdalara yönelebilirsiniz. Bu gıdalar, diğer yediklerinizden daha iyi oldukları için sağlıklı olmak durumunda değildirler. İşte yanlış tanıdığınız besinler.

Salata
Her salata sağlıklı değildir. Bazı salatalar kalori açısından çok zengin olabilirler. İçeriklerindeki peynir, mayonez, avokado, kruton ve yumurta sağlıklı bir salatayı bir anda kalori bombası haline getirebilirler.

Ekmek
Tam tahıllı ya da esmer ekmekler sağlıklı gibi dursalar da etiketlerini iyi okumak gerekir. Pek çok ekmek çeşidi arıtılmış un ve biraz tam tahıl ile yapılır. Eğer sağlıklı bir ekmek yediğinizden emin olmak istiyorsanız tam tahıllı ve tam buğdaylı içeriğe sahip ekmekler tüketmelisiniz.

Diyet içecekler
Normalde içtiğiniz gazlı içecekten light olanına mı geçtiniz? Light ya da normal, hiçbir gazlı içecek sağlığınız için iyi değildir.

Kuruyemiş
Belirli bir oranda yendikleri zaman kuruyemişler zararlı değillerdir. Fakat bol miktarda yağ içerirler bu nedenle fazla yememeye dikkat etmelisiniz.

Kahvaltılık gevrek
Güne kahvaltılık gevrek ile başlamak pratik olsa da sağlıklı değildir. Kahvaltılık gevrekler şeker açısından zengindirler ve sağlıklı diye satılanlarda bile şeker vardır.

Düşük yağ
Her düşük yağlı etiketine sahip yiyecek sağlıklı değildir. Yağı almak lezzeti almak demektir ve bazı şirketler lezzeti kaçmasın diye besinlere tatlandırıcı eklerler. Bu durumda, besinin yağı alınmasına rağmen tüketeceğiniz şey zararlı olacaktır.

Bir besini tüketmeden önce mutlaka içeriğine bakmanızı tavsiye ederiz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kızınızın Ergenlikle Başa Çıkmasına Yardımcı Olun

Kızınızın Ergenlikle Başa Çıkmasına Nasıl Yardımcı Olursunuz? Kızınızın Ergenlikle Başa Çıkmasına Yardımcı Olma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kızınızın Ergenlikle...

Kapat