Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları
Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları

Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları Nelerdir? Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı Güneşlenmenin Ve Bronzlaşmanın Yolları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Doğru saatlerde güneşe çıkmak ve daima güneş kremi sürmek çok önemli!


Bu yaz önerilerimiz kulağınıza küpe olsun!

  1. Radyasyonun farkında olun. Unutmayın ki cilt kanseri hastalarının sayısı her geçen yıl artmakta. Bunun sebebi de kuvvetli UV ışınlarının güneşten dünyamıza gelmeleri. Bu nedenle, güneşlenmenin sadece belirli bir miktarının keyifli olduğunu aklınızdan çıkartmayın.
  2. Cildinize temas eden güneşin miktarını yavaş yavaş arttırın. Cildinizin kendisini korumasına fırsat tanıyın. Bronzlaşmanızı sağlayan melanin, cildin UV ışınlarının yarattığı zararlara karşı kendini koruma yöntemidir.
  3. Hassas bir cilde sahipseniz, güneşe karşı diğerlerinden daha hassas olduğunuzu bilmelisiniz. Güneş sizin cildinizi, daha koyu ve hassas olmayan tenlilere göre, daha çok yıpratır. Bu da cildinizin kırışmasına, erken yaşlanmasına veya lekelenmesine neden olur. Güneş kreminizi güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce sürün. Ne kadar yüksek koruma kullanırsanız o kadar iyi. Ayrıca güneşin en kuvvetli olduğu saatlerde (sabah 11.00 ve öğleden sonra 15.00 arası) gölgede kalın.
  4. Suyun güneşi yansıttığını ve kuvvetlendirdiğini unutmayın. Güneşin yoğun saatlerinde (11.00-15.00) gölgede kalın.
  5. Güneşli havalarda güneş gözlüğünüzü ve şapkanızı kullanın. Gözlük, gözlerinizi ve çevresindeki hassas deriyi güneşin etkilerinden koruyacaktır. Ayrıca güneş altında parfüm kullanmayın. Bu, cildinizde reaksiyona sebep olabilir.
  6. Yüksek oranlı ve suya dayanıklı güneş kremleri kullandığınızdan emin olun.
  7. Çocukların güneşe karşı daha hassas olduklarını unutmayın ve onları güneşten koruyun! 1 yaşının altındaki bebekleri direkt güneş ışığına asla çıkartmayın ve daima yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanın.
  8. Bol miktarda su ve alkolsüz içecek tüketin. Güneş ve ısı vücudunuzdaki suyu emer. Vücudunuzun dengesini bozmamak için yeterince su tükettiğinizden emin olun.
  9. Cilt tipinizi ve limitlerinizi bilin. Asla güneş yanığı olmayın!
  10. Cildinizi düzenli olarak kontrol edin. Özellikle benlerinizde bir değişiklik olduğunda derhal doktora görünün. Cilt kanserinde en önemli şey erken teşhistir. ​

 

Güneşin tadını bilinçli bir şekilde çıkartın ve sağlığınızdan olmayın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Hangi Meyve Sularını İçmeli?

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Hangi Meyve Sularını İçmeli? Pürüzsüz Bir Cilt İçin İçilmesi Gereken Meyve Suları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Pürüzsüz...

Kapat