Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Sağlıklı Atıştırmalıklar
Sağlıklı Atıştırmalıklar​

Sağlıklı Atıştırmalıklar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Sağlıklı Atıştırmalıklar​ Nelerdir? Sağlıklı Atıştırmalıklar​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı Atıştırmalıklar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​Sağlıklı atıştırmalıklar konusunda ne kadar bilinçli davranırsak kalori ve sağlığımız açısından da o kadar zinde oluruz. Bir birey abur cuburu çok tüketiyor ise hem sağlığından olacak hemde vücut yapısı bozguna uğrayacaktır.

Gece geç saatlerde yemek yemenin iyi bir şey olmadığını çok iyi biliyoruz. Ancak bazı zamanlar karnımızın gurultusunu durduramıyoruz. Böyle zamanlarda yapılacak en güzel şeylerden biri düşük kalorili, masum atıştırmalıklar tüketmek. Geç saatte yenebilecek birkaç masum atıştırmalığı bir araya getirdik. Hepsi çok lezzetli ve düşük kalorili!

Bitter çikolata
%70 oranında kakao içeren bitter çikolatanın şeker oranı da oldukça düşüktür. Geç saatlerde sütlü çikolata yemek yerine, bir parça bitter çikolatayı tercih edin.

Kuru incir
Eğer karnınız çok acıkmışsa bir parça peynir ve 2-3 adet kuru inciri birlikte tüketebilirsiniz. Dilerseniz bir adet elma ve bir parça peynir ile yiyebilirsiniz.

Patlamış mısır
Çok az yağda patlatılan mısırlar geç saat atıştırmalığı için iyi bir alternatiftir. Mikrodalga fırınlar için hazırlanan paket patlamış mısırları alırken, içeriğindeki yağ, şeker, tuz ve vanilya oranlarına dikkat edin.

Süzme yoğurt
Süzme yoğurtta yüksek oranda protein vardır ve şeker oranı oldukça düşüktür. Dilerseniz süzme yoğurdun içine meyve dilimleyerek yiyebilirsiniz.

Taze meyveler
Taze mevsim meyvelerini porsiyonlarınıza dikkat ederek tüketebilirsiniz. Özellikle şeker tutkunuysanız, sizin için en sağlıklı atıştırmalık bir porsiyon meyve olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çikolatanın Bağışıklık Sisteminize Faydaları Nelerdir?

Çikolatanın Bağışıklık Sisteminize Faydaları Nelerdir? Çikolatanın Bağışıklık Sisteminize Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çikolatanın Bağışıklık Sisteminize Faydaları Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat