Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Saçlarınızın Kırılmasını Azaltacak Öneriler
Saçlarınızın Kırılmasını Azaltacak Öneriler

Saçlarınızın Kırılmasını Azaltacak Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Saçlarınızın Kırılmasını Azaltacak Öneriler Nelerdir? Saçlarınızın Kırılmasını Azaltacak Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçlarınızın Kırılmasını Azaltacak Öneriler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​

Üzülerek söylüyoruz ki saçlarımızın uçlarının kırılması günlük hayatın bir parçasıdır. Saçlarımızı fönle kuruturuz, boyarız, düzleştiririz ve bütün bu işlemler de bize zarar olarak geri dönerler. Saçlarda oluşan zararlar zamanında düzeltilmez ve gerekli bakım yapılmazsa, saçımıza şekil vermek tam bir kabusa dönüşebilir!

Neyse ki herşeyin olduğu gibi saçlarının zarar görmesini azaltmanın da bir hatta birkaç çaresi var! İşte onlar;

Protein desteği
Eğer saçlarınızda ciddi kırılmalar söz konusuysa, ilk gözden geçirmeniz gereken şey şampuanınızdır. Kırılan saç zayıf saç demektir, bu da saçlarınızı güçlendirecek ürünler kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Size protein açısından zengin ürünler kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu ürünler saçınızın kendisini onarmasına yardımcı olacaklardır.

Nemlendirmek
Kimyasal ürünler, ısı ile şekillendirme ve gündelik hayatta saçınızın maruz kaldıkları şeyler, saçınızı susuz bırakır. Bu da, saçlarınızın güçsüzleşmesine ve kırılmasına sebep olur. Saçınıza nemini geri kazandırmak, elastikliğini de geri kazandıracaktır. Böylece saçlarınız kolayca kırılmayacaktır. Kendinize etkili bir nemlendirici saç kremi almalı ve kurumuş saçlarınıza tekrar nem kazandırmalısınız.

Beslemek
Kırılgan, kuru saçlarınızın bir başka nedeni de vitamin eksikliği olabilir. Yakınlarınızdaki bir eczaneden saçlarınıza yararlı olacak bir vitamin alın ya da kendinize E vitamini ve B vitamini kürleri uygulayın. Bu, saçınıza fayda sağlayacaktır.

Saç stilinizi gözden geçirin
Çok sıkı saç bantları, saçlarınızda kırılmalara neden olabilirler. Eğer çoğu zaman sıkı bir at kuyruğu yapıyorsanız, bu saç modelinden vazgeçmeyi deneyin. Saçınızın kırılmasının sebebi bu olabilir.

Natürel olmak
Eğer saçlarınızı her gün fön makinesiyle kurutuyor ya da seramik plakalı düzleştiricilerle düzleştiriyorsanız, bunlara bir süre ara verin. Nemlendiren bir şampuan, saç kremi ve vitaminlerle birlikte saçlarınızı da dinlendirirseniz, saçlarınızın hem kendilerini toparlamasını, hem de kırılmaların minimuma inmesini sağlarsınız.

Dikkatli yıkamak
Saç kırılmalarının bir başka nedeni de saçlarınızı çok sık yıkamanız olabilir. Üstelik bir de kötü bir ürün kullanıyorsanız, saçlarınız son derece zarar görürler. Bunun yerine saçlarınızı, uzmanların önerdiği gibi, gün aşırı yıkayın ve doğal yağlarıyla da saçınızın beslenmesine izin verin.

Doğru fırçalamak
Doğru saç fırçası ve fırçalama tekniğiyle, saçınızın dokusunda büyük değişikliklere sahip olabilirsiniz. Genel olarak, plastik saç fırçası kullanmamak akıllıca bir yöntemdir. Doğal kıl fırçalar ise daha yumuşak ve esnek oldukları için çok daha sağlıklıdırlar. Saçlarınızı tararken daima uçlardan başlamanız ve kısa darbelerle saçlarınızı taramanız gerektiğini unutmayın, böylelikle saçlarınızdaki kırılmalar minimumda olacaktır.


Fazla kimyasal uygulama, fazla ısı ile şekillendirme ve günlük stres saçlarınızın zayıflamasına, kırılmasına ve kırılganlaşmasına sebep olur. Fakat size önerdiğimiz bu yöntemleri kullanırsanız, saç kırılmalarınızın minimuma ineceğinden emin olabilirsiniz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vücudunuzu Nemli Tutmanızı Sağlayacak Gıdalar

Vücudunuzu Nemli Tutmanızı Sağlayacak Gıdalar Hangileridir? Vücudunuzu Nemli Tutmanızı Sağlayacak Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücudunuzu Nemli Tutmanızı Sağlayacak Gıdalar ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat