Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Sağlayın
Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Sağlayın

Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Sağlayın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Daha Uzun Saçlara Sahip Olmak İçin Neler Yapabilirsiniz? Daha Uzun Saçlara Sahip Olmak İçin Yapılacaklar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Sağlayın ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamak mümkün ve bunun için moda dergilerindeki sihirli ve pahalı ürünleri almanıza gerek de yok. Ama unutmayın ki saçınızın hızlı uzamasını sağlamak zaman alacak bir süreçtir, bir gecede olmayacak.


Kadınlar olarak, saçlarımızın nasıl olmasını istediğimiz ile ilgili sıkça fikir değiştiririz. Gidip kısacık kestiririz, daha sonra hemen uzasın isteriz, zaten saçımızın yavaş uzadığından şikayet etmemiz de genelde bu yüzdendir.

Aşağıdaki ipuçlarını uygulayarak daha hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz;

Saçlarınızın düzenli olarak uçlarından aldırın
Saçınızın uzamasını istiyorsunuz ve bu yöntem tam tersi gibi duruyor olsa da, saçı düzenli olarak kestirmek saçınızın daha çabuk uzamasını sağlar. Saçınızın uçlarını kestirmek, saçınızın bakımlı ve güçlü olmasını sağlar ve ısının yarattığı yıpranmayı yok eder. Güçlü saçlar daha hızlı uzar. Bu nedenle saçınızın düzenli olarak uçlarını aldırmayı ihmal etmeyin.

Yağ ile saç derisi masajı
Bazı insanlar saç derisine yapılan yağlı masajların saçları uzattığına inanmakta. Bu teoriye pek inanmıyor olsak da kulağa rahatlatıcı bir terapi gibi geliyor. Saçınızın uzamasına yardımcı olmasa da sağlıklı olmasına yardım ettiği kesin ve sağlıklı saç genelde daha çabuk uzar.

Yumurta beyazı
Size vereceğimiz ipuçlarının birçoğunu evde uygulayabilirsiniz, mesela şu yöntemi; üç yumurta beyazını çırpın. Saçınıza masaj yaparak, bu yumurta beyazlarını sürün ve 5-10 dakika bekleyin. Yumurta beyazındaki besleyici vitaminler saçınıza nüfus edecek ve saçınızı daha güçlü ve sağlıklı yapacaklardır. Sağlıklı, güçlü ve vitamin açısından zengin bir saç çabuk uzar.

Bol bol su için
Su her şeyin büyümesini sağlar! Bu, saçlarınızın uzamasını sağlayacak, hızlı ve doğal bir yöntemdir. Günde 8 bardak su içmek, hem kendinizi daha iyi hissetmenizi, hem de saçınızın güçlenmesini sağlayacaktır. Unutmayın, güçlü saç, çabuk uzayan saç demektir.

Saçlarınızı mümkün olduğunca az fönleyin
Saçları, fön ile kurutmak saça zarar verir. Eğer siz her gün mutlaka fön kullanmak zorundaysanız, saçınızın mümkün olduğunca kendi kendine kurumasını bekleyip, ondan sonra kurutucunuzu veya şekillendiricinizi kullanın. Fazla ısı, saça zarar vererek uzamasını ve sağlıklı görünmesini engeller. Saç kurutma makinenizi daha az kullanarak, saçınızın uzaması hızlandırabilirsiniz.

Protein alın
Proteinin saçınıza faydası vardır. Saçınıza uzaması için gerekli olan besinleri sağlar ve bu, saçınızın daha hızlı uzamasına sebep olur. Daha çok kırmızı et, tavuk, balık, kabuklu yemiş, süt ürünü ve yumurta tüketin.

Vitamin B
Doğru gıdayı almak, saçın hızlı uzamasını sağlayan en iyi yöntemdir. Saçınızın güçlü ve sağlıklı uzaması için B vitaminine ihtiyacı vardır. B vitamini eksikliğinde, saçınız kurur, sertleşir ve kolayca kırılır. Eğer aldığınız bir multivitamininiz varsa, içinde B vitamini olduğundan emin olun. Ayrıca muz ve biberlerden de B vitamini alabilirsiniz.

Saçınızın hızlı uzamasını sağlayacak birçok yöntem mevcut ve birçoğu için çok da fazla bir çaba göstermenize gerek yok. Unutmayın ki saç uzaması konusunda en çok işe yarayacak yöntemler doğal yöntemlerdir.


Sağlıklı beslenmeyi ciddiye alın ki, saçınızın uzaması yanında, tepeden tırnağa sağlıklı olun!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saç Dökülme Tedavileri

Saç Dökülme Tedavileri Nelerdir? Saç Dökülme Tedavileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saç Dökülme Tedavileri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat