Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin 13 Sırrı
Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin 13 Sırrı

Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin 13 Sırrı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin Sırları Nelerdir? Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin Sırları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçlarınıza Şekil Ve Stil Vermenin 13 Sırrı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Bir kadını, havalı ve güzel gösteren yerlerinin en başında saçları gelir.


Bütün kadınlar, sağlıklı, parlak ve kolay şekil verebilecekleri saçlara sahip olmak isterler. Saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı olması için,onlara gerekli bakımları uygulamanız gerekir. Bunun dışında, saçlarınıza istediğiniz şekli ve stili verebilmenin bazı yolları vardır. 

Harika saç stilistlerinden öğrendiğimiz 13 saç sırrını sizler için derledik. İşte, saçlarınıza kolayca şekil verebilmeniz için, saç stilistlerinin sırları:


Sır 1- Saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz
Günümüzde şampuanlar günlük kullanım için yeterince hassaslar. Saçlarınıza verdiğiniz zararın çoğu saç kurutma makineleri, saç düzleştiricileri ve saç maşaları yüzünden ortaya çıkıyor. Bu yüzden eğer saçlarınız çok yağlıysa, hiç tereddüt etmeden, saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz. Sadece saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakın ya da vaktiniz yoksa bu tür saç kutuma ve şekillendirme gereçlerini aşırı kullanmamaya çalışın.

Sır 2- Kirli saçları şekillendirmek daha kolaydır
Kuaförler ve saç stilistleri topuz yapacağınız günün sabahında saçlarınızı yıkamamanızı öneriyorlar. Ve topuzunuz yapılırken saçınıza kuru şampuan sıktıklarında şaşırmayın. Bu ikisi topuz için mükemmel bir doku oluşturur. Topuzunuzu kendiniz yapacaksanız, bunları aklınızda bulundurmanız faydalı olacaktır. Eğer saçlarınızı yıkadıktan sonra topuz yapmaya karar verdiyseniz, kuru şampuanın saçlarınıza verdiği dokuyu yakalamak için bebek pudrası kullanabilirsiniz.

Sır 3- Saçlarınızı bigudilerle dalgalandırın
Saç stilistleri saçları dalgalı yapmanın en basit ve kolay yolunun bu olduğunu düşünüyorlar. Önce saçlarınıza saç spreyi sıkın. Sonra istediğiniz saç dalgalarının boyutuna göre saçlarınızı bigudilere dolayıp, saç kurutma makinesiyle biraz kurulayın. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Sır 4- Seksi, dağınık, “denizden yeni çıktım” saçları mı istiyorsunuz?
Bunun için permaya ihtiyacınız yok, yalnızca saçlarınıza deniz tuzlu saç spreyi uygulamanız yeterli olacaktır. Sonra saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakın. Bu tür ürünleri piyasada bulabileceğiniz gibi kendiniz de saç spreyinizin içine biraz deniz tuzu karıştırabilirsiniz. Her saç kendiliğinden biraz da olsa dalgalı olduğu için, deniz tuzu saçınızı sertleştirerek doğal dalgalarınıza güç verecektir.

Sır 5- Hemen fırçanıza uzanmayın
Saçlarınızı kurutma makinesiyle kuruturken buklelerinizi ellerinizle ayırın. Saçlarınızın, %80’i kuruduktan sonra saçlarınızı fırçalayın. Islak ya da nemli saçlarınızı fırçalamadan önce, parmaklarınızın saçlarınızın arasından kayıp gittiğini görmelisiniz.

Sır 6- Kâküller seksidir, yalnızca size uygun olan kakülü bulmanız gerekir
Kalın ve keskin olmayan ya da yana taranmış kaküllerin görünümü çok güzeldir. Fakat ince, tutam tutam ve hepsi aynı boyda olan kaküllerden uzak durun. Bunlar suratınızın köşeli görünmesine sebep olacaktır ve modaları geçmiştir. Bu aralar uzun, dalgalı katmanları olan ve keskin olmayan kaküller herkes tarafından oldukça çekici bulunuyor. Özellikle de parıltılı saç tonlarıyla. Kalın kaküllere hazır değilseniz, uzun katmanları olan yana taranmış kakülleri deneyebilirsiniz. Kaküllerinizin katmanlı olması hem yüzünüzün fazla köşeli görünmesini engeller, hem de kaküllerden sıkıldığınızda kolayca eski stilinize geri dönebilirsiniz. Yine de demode görünmemek için kaküllerinizin kaşlarınıza değecek kadar uzun olmasına özen gösterin.

Sır 7- Saçlarınızı sarıya ya da kızıla çevirebilirsiniz
Bazı cilt türleri, bazı renklerle mükemmel gider. Zeytin tenli kadınların çoğu (Jennifer Lopez ve Linda Evangelista gibi) saçlarında her rengi deneyebilirler: Sarı, siyah, esmer, hatta kırmızı. Ancak teni daha pembemsi olan kadınların bu konuda işi daha zordur ve aşırıya kaçmamaları gerekir. Yine de ister inanın, ister inanmayın, pembe cilt kırmızı ve kızılla harika görünür. Sarışın olmaya gelince, eğer çocukken yazları saçlarınız sarımsı bir ton alıyorduysa, öyleyse yetişkin olarak da sarışın olmak için harika bir adaysınız demektir. Fakat yinelemek isteriz ki, siyah ya da kahverengi saçları olan zeytin tonuna sahip kadınlar da sarı saçla mükemmel görünebilir. Sizin için uygun saç rengini bulmak için bir saç stilistiyle görüşün.

Sır 8- Uzun ve alelade saçlı olmayın
Neden bahsettiğimizi anladınız: Saçlar biraz fazla uzamış, herhangi bir stili yok, yani alelade. Bu saç stili dünyaya şöyle görünmenizi sağlar: “Ben bakımsızım ve düzenli olarak kuaföre gidemem.” Eğer insanlar üzerinde bir etki yaratmak ve harika görünmek istemiyorsanız sorun yok. Fakat bu saç stilinin hiç de seksi olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Birkaç dalga attırın, kakül kestirin, aralara renk attırın. Ya da en iyisi hemen bir kuaföre gidin!

Sır 9- Parçalı saçların sırrını size veriyoruz
Nasıl bir saç stili istediğinizi biliyorsunuz. Dalgaların parça parça döküldüğü uzun dalgalı saçlar. Bazı saç stilistleri bunun yalnızca kesimle ilgili olduğu konusunda yemin ediyorlar. Ancak bunun yanı sıra doğru ürünle mükemmel parçalı saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Bunun için uzun katmanlara ihtiyacınız var. Ancak tek bir katman yeterli değildir. Kuaförünüz saçlarınızın kalınlığını hafifletmek için saçlarınıza doku kazandırmak isteyecektir. Bu saçlarınızdaki yükü azaltacak ve ona gereken gövdeyi verecektir. Bu doku kazandırma işlemi saçlarınızadaki kalınlığın köklerde yoğunlaşmasını ve saçlarınızın seksi ve yumuşak dalgalar halinde dökülmesini sağlayacaktır. Ancak mükemmel kesimden sonra, mükemmel ürünü bulmanız çok önemli. Güzel bir briyantinle parçalı dalgalarınızın harika bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Sır 10- Topuzlar güzeldir, ancak topuzunuzun gevşek olduğundan emin olun
Topuzlar yalnızca okul baloları ya da resmi buluşmalar için değildir. Gevşek ve rahat bir topuz görünümünüzü toparlamak için çok hızlı bir yoldur. Bunun için yalnızca parmaklarınızla saçlarınızı alçak ve dağınık bir şekilde toplayıp, saç tokalarıyla istediğiniz biçimde sabitlemeniz yeterli olacaktır. Ve lütfen balerin topuzlarını dansçılara bırakın.

Sır 11- Yıpranmış uçlara geçici çözüm
Kötü yıpranmış saç uçlarınız için keratin serumu öneriyorlar. Keratin serumunu kuru saç uçlarınıza yedirin ve saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutarak kabartın. Saçlarınızı kestiremediğiniz ve acil yardıma ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda başvurabileceğiniz pratik bir yöntem olarak bu tekniğin faydalarını göreceksiniz.

Sır 12- Saç rengi rötuşları için çok beklemeyin
Saç rengi rötuşlarınızı düzenli olarak yaptırırsanız (yaklaşık olarak her 28 günde bir) saçlarınızı gereksiz zarardan korumuş olursunuz. Çok beklemeyin dememizin sebebi, kuaförünüzün saç renginiz solduğu için tüm kafanızı boyamak zorunda olmamasıdır. Bunun yerine evde bulunduracağınız malzemelerle saç köklerinizi kendiniz boyayabilirsiniz. Piyasadaki kök boyama takımları bulunuyor fakat normal bir saç boyama takımı da aynı işlevi yerine getirecektir. Mükemmel renk uyumu için endişelenmenize gerek yok, çünkü muhtemelen aradaki farkı kimse anlamayacaktır.

Sır 13- Parlak saçlar illa ki genetik değildir
Saç stilistleri birkaç damla parlaklık serumuyla mükemmel parlak saçlara kavuşabileceğinizi söylüyorlar. Farklı markaların değişik ürünlerini piyasada bulabilirsiniz.


Size yukarıda bahsettiğimiz 13 yöntemden, beğendiklerinizi uygulayarak, saçınıza rahatlıkla istediğiniz şekli vermeniz ve harika görünmeniz mümkün. Unutmayın, bir kadını havalı yapan, en başta saçlarıdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saç Modelinizden Sıkılınca Yapabilecekleriniz

Saçlarınızdaki Kırıklardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Saçlarınızdaki Kırıklardan Kurtulmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçlarınızdaki Kırıklardan Kurtulmanın Yolları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat