Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Saçların Kırılmasına Neden Olan 7 Şey
Saçların Kırılmasına Neden Olan 7 Şey

Saçların Kırılmasına Neden Olan 7 Şey

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Saç Kırılmasının Nedenleri Nelerdir? Saç Kırılmasının Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçların Kırılmasına Neden Olan 7 Şey ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Saçlarınızın kırılmaması için aşağıdaki hatalardan uzak durun.


Yanlış saç aksesuarları kullanmak
Saçlarınızı lastik bantlarla toplamak çok kötü bir seçimdir çünkü lastik tokalar saçlarınıza kolayca dolaşır ve saçlarınızın kırılmalarına neden olurlar. Aynı şekilde uçları yuvarlak ya da kapalı olmayan tel tokaları da kullanmamalısınız.

Saçınızı çok sert bir şekilde çekmek
Saçınızı toplarken çok sıkı yapmamaya ve çok sert çekmemeye dikkat edin.

Saça sert davranmak
Saçınıza sert şekilde davranmanız sadece kırılmasına neden olur.

Kuruluk
Saçların kırılmasının en büyük nedenlerinden biri kuru olmalarıdır. Saç kuruluğunun pek çok nedeni vardır; çok sık yıkamak, saçı fönle kurutmak..vb. Saçınızın kurumasını önlemek için gün aşırı yıkamaya dikkat edin ve saçınızın cinsi kuruysa biraz saç kremi kullanın.

Saçlara fazla işlem uygulamak
Saçınızı kimyasallarla çok yakın temasta tutmak (boyamak, balyaj attırmak,perma yaptırmak…vb.) kurumalarına neden olur. Bu işlemleri saçlarınıza çok sık yaptırmamaya özen gösterin.

Saçı ıslakken taramak
Saçlarınızı ıslakken taramanız son derece yanlıştır. Saçınız ıslakken düğümleri çözmek istiyorsanız ellerinizi ya da ince bir tarağı kullanabilirsiniz ama fırçalamayı unutun.

Isı ile şekil vermek
Saçlarınıza ısıyla şekil vermek her ne kadar güzel görünmenizi sağlasa da saçınıza zarar verir. Sokağa çıkmadığınız ya da önemli bir yere gitmediğiniz zamanlarda saçınızı ısıya maruz bırakmayarak dinlendirin. Böylelikle kırılma oranını azaltabilirsiniz.


Canlı, parlak ve yumuşak saçlara sahip olmak için onlara özen gösterin!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
10 Adımda Kusursuz Sarışın Olmak

Kusursuz Sarışın Nasıl Olunur? Kusursuz Sarışın Olmak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 10 Adımda Kusursuz Sarışın Olmak ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat