Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Saçları Her Gün Yıkamak Zararlı Mıdır?
Saçları Her Gün Yıkamak Zararlı Mıdır?

Saçları Her Gün Yıkamak Zararlı Mıdır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Saçları Her Gün Yıkamak Zararlı Mıdır? Saçları Her Gün Yıkamak Zararlı Mıdır hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçları Her Gün Yıkamak Zararlı Mıdır ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Yaz aylarının geldiği ve havaların iyice ısınmaya başladığı bu günlerde, her gün duş almak ve saçları yıkamak bir mecburiyet halini alabilir.

Kadınların kuaförlerine en sık sordukları soru; ”Saçlarım çok yağlı, hemen kirleniyor ben de her gün yıkamak durumunda kalıyorum, her gün saç yıkamak zararlı mı?’’dır.

Cevap
Yağlı saç ikilemi! Büyük bir ihtimalle duymuşsunuzdur; birkaç gün yıkamadan durabilirseniz saçınız alışacak ve daha geç yağlanmaya başlayacaktır derler. Biz buna pek inanmıyoruz. Yağlı saçlara sahip olup, 2 günden fazla saç yıkamayıp (ya da gerçekten acil ve saç yıkayanmayan durumlarda bebek pudrası dökmeyip) da gezebilmek pek de mümkün değildir.

Bir çok uzman saçınızı, yumuşak formüllü bir şampuanla, her gün yıkamanızda bir sorun olmadığını söylerler (Tabii kuru saçlarınız varsa isterseniz bir hafta yıkamayın saçınız kirlenmez, kuru saçlılar; çok şanslısınız! ). Saçınızı yıkarken özen göstermeniz gereken bölüm; saç kökleriniz ve kafa derinizdir çünkü saçın yağlanması saçınızdan değil, kafa derinizden başlar. Ayrıca bilinenin aksine, yağlı saçlar da saç kremine ihtiyaç duyarlar, fakat sizin krem kullanırken dikkat etmeniz gereken; kremi kafa derinizden başlayarak değil de saçın uçlarından (saçın 2/3’ünü kaplayacak şekilde) itibaren kullanmanızdır çünkü saçın köklerinden itibaren krem sürmeniz, saçınızı daha çok ağırlaştırır ve kafanıza yapışmasına neden olur.

Eğer her gün yıkamak istemiyorsanız saçınızın yağlı görüntüsünü engellemek için saçının köklerine talk pudrası serpiştirerek ya da kuru şampuanlarla tarayabilirsiniz. Yine de saçınızı tanıyarak, knedinize en uygun ürünü bulmak, saçınızın sağlığı ve görüntüsü açısından iyi olacaktır. Bunun için bir saç uzmanına danışmanızı tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yuvarlak Yüz Hatları İçin Çekici Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz Hatları İçin En İyi Saç Kesimi Nasıl Olur? Yuvarlak Yüz Hatları İçin Çekici Saç Modelleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki...

Kapat