Saçlar İçin En Faydalı Yağlar

Saçlar İçin En Faydalı Yağlar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Saçlar İçin En Faydalı Yağlar Hangileridir? Saçlar İçin En Faydalı Yağlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçlar İçin En Faydalı Yağlar ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Bu yağlarla saçlarınızın parlak ve sağlıklı olmalarını sağlayın!


Günümüzde kullandığımız şampuanlar saçlarımızın yağını alıyor ve kurumalarına ve uçlarının çatallaşıp kırılmalarına sebep oluyorlar. Bu nedenle de saçlarımız donuklaşıyor ve cansızlaşıyorlar. İşte size saçlarınızın canlı ve parlak görünümünü geri kazandıracak yağ bakım önerilerimiz!

Hindistancevizi yağı
Hindistan’da kadınlar, asırlardır, saçlarının güzelliği için hindistancevizi yağına güvenirler.Hindistancevizinin içinde bulunan zengin içerikli yağ, saçın nemini içine hapseder ve saçta çok hoş, tropikal bir koku kalmasını sağlar. Sağlıklı ürünler satan bir dükkandan işlenmemiş hindistancevizi yağı alın ve bununla kafa derinize ve saçınıza bakım yapın.

Jojoba yağı
Bu yağ ılık bir saç bakımı için idealdir çünkü saçızda yağlı bir his bırakmadan saçınızı besler. Az miktarda jojoba yağını mikrodalgada birkaç saniye ısıtın (jojoba yağınız sıcağa yakın ılıklıkta olsun). Sonra yağı saçınızın ortasına ve uçlarına dökün, (köklerinize gelmesin) saçınızı bir havluyla ya da duş bonesiyle gevşek bir şekilde sarın ve 20 dakika bekleyin. Sonra, şampuan ve saç kremi kullanarak saçınızı her zaman olduğu gibi yıkayın.

Zeytinyağı
En sevdiğiniz kokuya sahip yağı, kullanacağınız zeytinyağına birkaç damla damlatın. Dilerseniz limon, bal ya da biberiye de koyabilirsiniz. Daha sonra, saçınızın eşit olarak heryerine zeytinyağını uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra saçınızı ılık suda şampuanlayın.

Fas argan yağı
Argan yağı saçınızın gördüğü hasarı giderir ve saçlarınızın uzun süre parlamasını sağlar. Ama unutmayın, argan yağı çok ucuz bir bakım ürünü değildir çünkü yağın elde edildiği ağaç yalnızca birkaç bölgede yetişir. Sırf yağını almak yerine içinde argan yağı olan ürünleri kullanmanız daha pratik ve ekonomik olacaktır.

Bambu yağı
Bambu yağı saçınızdaki kırıkları giderir. Üstelik saçınızda yağ hissi bırakmaz. Bambu yağını aldıktan sonra, saç kreminize birkaç damla damlatmanız yeterli olacaktır.


Bu yağlardan herhangi birini tercih edip, saçınıza düzenli bakım uyguladığınız takdirde, saçınız çok daha sağlıklı olacak ve parlak görünecektir.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kıvırcık Saçlar İçin Mükemmel Modeller

Kıvırcık Saçlarıma Nasıl Şekil Verebilirim? Kıvırcık Saçlar İçin Mükemmel Modeller hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kıvırcık Saçlar İçin Mükemmel Modeller ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat