Saçınızı Yıkamamanız İçin 7 Neden

Saçınızı Yıkamamanız İçin 7 Neden

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Saçınızı Yıkamamanız İçin Nedenler Nelerdir? Saçınızı Yıkamamanız İçin Nedenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçınızı Yıkamamanız İçin 7 Neden ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​

Saçları her gün yıkamanın birçok zararı mevcuttur. En azından bir gün aralıklarla saçınızı yıkamanız, saçınızın sağlığı açısından önemlidir.


Bayanlar, biliyoruz ki, yağlı saç modası 90’larda kaldı ama sizi, saçınızı her gün yıkamamanız konusunda ikna edecek nedenlerimiz var. Kulağa iğrenç geldiğini biliyoruz ama inanın ki saçınızı her gün yıkamamak, saçınız açısından oldukça yararlıdır. Okumaya devam edin…

1. Tam zıttı
Saçınızı her gün yıkamayın dememizin ilk sebebi, bu eylemin saçınız ve saç deriniz için umduğunuzun tam tersi sonuçlar doğurmasıdır. Saçınızı yağlanmasını beklemeden yıkadığınızda, aynı zamanda saçınızdaki sebumu da yıkamış olursunuz. Sebumun görevi, saçınızı ve saç derinizi koruyucu bir kalkan gibi sararak, nemlendirmek ve saçınız ile saç derinizin bakımını, onarımını sağlamaktır. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız, saçınıza 1-2 gün kendini yenilemesi ve dinlenmesi için fırsat verin. 

2. Şekillendirme
Saçlarınız kirliyken ya da yıkandıktan sonraki ikinci günde ne kadar kolay şekil alır değil mi? İşte size saçınızı her gün yıkamamanız için bir sebep daha! Saçlarınızı tepeden toplamak ya da kıvırmak istiyorsanız, yıkandıktan sonraki ikinci günü seçmeniz daha mantıklı ve kolay olacaktır. Eğer kafa deriniz size çok yağlanmış hissi veriyorsa, biraz bebek pudrası dökmenin veya kuru şampuan uygulamanın faydasını görebilirsiniz.

3. Ekonomi
Saçınızı her gün yıkamamanız için geçerli bir başka neden ise cüzdanınızdır. Evet, şampuan ve saç kremi çok pahalı şeyler değiller ama toplama vurduğunuzda bir ayda harcadığınız şampuan ve krem miktarı yarıya düşecek ve siz yarı yarıya tasarruf etmiş olacaksınız. Ayrıca su ve elektrik faturanızdan da tasarruf edeceksiniz.

4. Canlılık
Saçlarınızı yıkamamak için bir iyi nedene daha mı ihtiyacınız var? Saçınızı her gün yıkamak, saç renginizin solmasına ve canlılığını yitirmesine sebep olur. İster 10 liralık, ister 100 liralık saç boyası kullanmış olun, sonuç değişmeyecektir. Saçlarınızı daha az yıkayarak ve saç rengini koruyan bir şampuan kullanarak, saçınızı boyatmalarınız arasındaki zamanı uzatın.

5. Kimyasallar
Saçlarınızı yıkamamanız için başka bir neden d, saç ürünlerinde kullanılan kimyasallardan uzak durmanızı sağlaması olacaktır. Evet, çok kaliteli organik şampuan ve saç kremleri de var ama hepimiz biliyoruz ki, en organik saç ürününde bile az miktarda da olsa kimyasal bulunur.

6. Saç sağlığı
Saç derinizin sağlığı için saçlarınızı her gün yıkamamanız gerekir. Saç deriniz, saçlarınızın beslenmek için ihtiyaç duyduğu besinleri sağlar ve her gün yıkanan saç derisi bu besinleri üretemez. Saçınızı tarayarak, saç derinizin oluşturduğu bu besleyici yağı, saçınızın her yerine dağıtın ve bir sonraki saç yıkamanız sırasında, saç derinizi şampuanlayarak, saç uçlarınıza sadece şampuanın köpüklü suyunun akmasını sağlayın (saç uçlarına ekstra şampuan uygulamayın). Unutmayın, şampuanın amacı saç köklerini ve saç derisini temizlemektir.

7. Doğayı korumak
Saçınızı her gün yıkamamanız için en iyi nedenlerden biri de dünyayı korumak! Evet, eğer her gün saçınızı yıkamazsanız daha az su ve havlularınızı yıkamak ve kurutmak için de daha az enerji kullanırsınız.


Peki, bu sebepler sizi saçınızı her gün yıkamamanız konusunda ikna etti mi? Tabii ki saçınız çok kirlendiyse, saçınızı yıkamalısınız ama saçınızı her gün yıkama huyunuzu gözden geçirmenizde de fayda var, emin olun ki saç yıkama sıklığınızı azalttığınızda, saçlarınızdaki farkı kısa bir süre sonra siz de göreceksiniz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Beyazlayan Saçlara Ne Yapmalı?

Beyazlayan Saçlara Ne Yapmalı? Beyazlayan Saçlara Yapılması Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Beyazlayan Saçlara Ne Yapmalı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat